ATHLETICS

OBYČEJNÁ VÝJIMEČNOST. DEANDRE HOPKINS.

Míč letí vysoko. Až k okraji endzóny. Hopkins skáče, jedna paže natažená. Všichni tají dech. Zachytí míč konečky prstů. Získal kontrolu nad míčem. Dotkne se jednou nohou země, a pak přenese váhu na špičku druhé. 185centimetrový, takřka stokilový hráč s elegancí baleťáka. Diváci bouří. A komentátoři? Nemohou uvěřit vlastním očím. Je to jasné. Touchdown. Co stojí za jeho výjimečností? Jeho oblíbené steaky? Poslech rapu a starých tracků Gucciho Manea v šatně? Vstávání přesně v šest ráno? Nebo je to tím, že si před lety vybral sport a ne mejdany? Výjimečnost ale nevzniká v jednom okamžiku. Není také jen vrozená.

DeAndre Hopkins, Wide Receiver týmu Houston Texans, nás pozval na návštěvu. Vysvětluje nám, jak se věci mají. „Faktem je, že 98 % práce se děje mimo hřiště, kde vás nikdo nevidí“. Klíčovou postavou jeho života není trenér, nebo slavný spoluhráč, ale jeho matka. Najde si čas ji zavolat každý den. 1835 hovorů. Každý den od začátku jeho kariéry. Pomáhá mu vidět věci racionálně. „Mamka mě už v mládi naučila, že když chce člověk něco dokázat, bez práce a obětí to nejde. Řídím se tím doteď“. Vyrostl v Jižní Karolíně a pamatuje si, že často dostával zaracha.

Už odmala musel přinášet oběti.

Tento fakt ho připravil na životní režim profesionálního sportovce. „Být profesionálním atletem na mé úrovni je velmi náročné. Vaše tělo je váš chrám“. Každodenní akupunktura, litry vypité vody, vrchovaté misky acai. Hopkins se věnuje své životosprávě stejně soustředěně když trénuje a hraje, tak i v soukromí.Sport miluje už od dětství. Ale zároveň má rád stylové oblékání a doplňky. Má na sobě mikinu adidas Athletics Z.N.E Hoodie Fast Release. Dá se do řeči. „Váš styl vás definuje. Můj styl mě definuje jako profesionálního sportovce“. Stejně jako v osobním životě, tak i při výběru oblečení a obuvi se Hopkins řídí vlastní intuicí. Jistě nikoho nepřekvapí, že denně cvičí jógu a medituje. Výsledky hovoří samy za sebe. 5865 uběhnutých yardů. 413 chycených míčů. 40 uběhnutých yardů za 4,41 sekundy. Hopkinsova fyzická kondice je v rovnováze se stavem jeho mysli. S humorem říká, že hraje už jen proto, aby si zvýšil hráčské statistiky. Vzácný okamžik u sportovce, který svůj úspěch nezakládá na vrozeném talentu. Na úspěchu se musí pracovat každý den. Vždy ready.