ATHLETICS

OBYČEJNÁ VÝJIMEČNOST. JULIE ‘JAWS’ NELSON.

Svištění švihadel. Skřípání boxerské obuvi. Nepravidelné zvuky dopadajících výpadů, úderů a háků. To vše tu a tam protne zvuk ringového gongu. Zvuky Gleasonovy boxovací tělocvičny v Dumbo v New Yorku jsou nezapomenutelné A vůně také. Bývalá baletka si uprostřed pachu pryže a potu omotává ruce. Připomíná to doby, kdy si kolem kotníků zavazovala hedvábné přezky baletních špiček. Udeří černými boxerskými rukavicemi u sebe a začne trénovat.

Jmenuje se Julie ‘Jaws’ Nelson. Výjimečná žena, která žije život profesionální sportovkyně 24 hodin, sedm dní v týdnu. Je 15. hodin odpoledne. Doprovázíme ji po celý den, od 6 hodin ráno, abychom zdokumentovali, jak vypadá její obyčejný den.


Ten začal ráno, kdy si Julie navlékla mikinu Z.N.E., sepnula si vlasy do ohonu a šla vyvenčit psa. Během procházky nám vypráví o svém denním režimu. „Vstávám mezi 5:30 a 6. Ráno většinou učím. Pak trénuju klienty. Kolem 10:30. Pak ještě učím. Najím se. Jdu cvičit. A potom? Nic zajímavého. Jdu domů a vlezu do postele. Ale každý den je jiný. Závisí to na tom, jak učím a jestli zrovna trénuju v Gleasonově tělocvičně“. Je to náročný režim. Jeden typ zátěže střídá druhý. Rozdíl? „učím, učím, učím. Nebo trénuju, trénuju, trénuju“.Je nezdolnou sportovkyní. Vždy v pohybu. Vždy připravená k akci. Její kariéra začala v 11 letech, kdy začala chodit na baletní akademii Kirov. Ale po letech v úboru baletky se rozhodla pro box. To bylo před osmi lety. Všestranná sportovkyně, která si vždycky šla zas svým. Během přípravy na výuku vykládá o tom, co má na učení ráda. „Chcete získat větší sebevědomí a mít pocit z dobře odvedené práce? Není nad box. Každý by ho měl vyzkoušet“. Práce je součástí jejího každodenního života. Když se za klienty zavřou dveře, Julie se vrací ke své vášni. „Miluji individuální sporty, protože když všichni odejdou a světla zhasnou, člověk může zůstat a pokračovat v tréninku A to přímo ovlivní váš výkon. Je to plně na vás“. Není to hezké ani pohodlné, ale je to efektivní. Takto Julie buduje svou výjimečnost. Den po dni. Vždy ready.