ATHLETICS

OBYČEJNĚ VÝJIMEČNÝ. KARIM BENZEMA.

V 51. minutě letošního finálového utkání Ligy mistrů UEFA Karim Benzema vstřelil gól, který definitivně zhatil naděje Liverpoolu na vítězství. Možná to bylo štěstí, možná náhoda. Karim má nepochybně talent být na správném místě ve správný čas. Jednat v pravý čas, a ne o sekundu dříve, je vzácné umění. Benzema má za sebou 9 let a přes 400 zápasů odehraných za Real Madrid. Strávili jsme s ním odpoledne a zeptali se ho, jak to dokázal.

Rodinné okamžiky, tréninky, dojíždění na plac, fotografování. Karim je zaměstnaný muž. Našel si ale chvilku, aby pohovořil o tom, v čem tkví jeho výjimečnost. Je to jednoduché. Nikdy nevypíná. Na hřišti, ani doma. Toto nám suše řekl, zatímco mu fyzioterapeut hnětl svaly.

Jsem pořád pod tlakem. Jdu na nákup a lidé mě zastavují. Tankuju benzín a lidé mě zdraví a pokládají mi otázky. Stává se to pořád. Naučil jsem se s tím žít.


Nikdy to nekončí. Věří ale, že „...je to ale dobrý tlak. Věřím, že je potřeba, aby jste dosáhli úplně na vrchol“. Benzema se každý den udržuje ve formě. A na hřišti je pak dokonale připraven. Na této úrovni si člověk nemůže dovolit chybovat. Náhody neexistují. Je to jen o talentu a o píli. To mění obyčejné hráče ve výjimečné. Fotbal je středobodem jeho života. Není to ale jen tak. Jeho pracovní dny a víkendy mají pevně daný řád, který se nemění. Hlavně před zápasy. Strávili jsme s ním, s jeho rodinou a přáteli jeden takový den. Přesně dle plánu. Vstává a jde vyvenčit psa. Každý den ve stejnou hodinu. Připraví snídani pro jeho 4letou dceru. Má ráda celozrnný toast s čokoládovou pomazánkou. Poté si připraví nápoj z proteinového prášku a banánu.

Athletics-Ripready-Benzema-StoryPage-EmbeddedAsset-TextAreaB-Desktop

Denně jich vypije pět. Následuje týmový trénink ve Valdebebas. Poté obědvá s rodinou a přáteli. Den končí fyzioterapií a posilováním v domácím fitku. Na relax má hodinu, někdy dvě. Tu a tam se podívá na epizodu Hry o trůny, nebo El Chapa. Má skutečně napilno. Když zrovna netrénuje, nosí pořád to samé – rifle a mikinu. Dnes ale oblékl mikinu adidas Athletics Z.N.E Hoodie Fast Release. Pro hráče, který je vždy připraven k akci, bez ohledu na situaci, je tato mikina ideální.

Ptáme se, jestli ty všechny ty ranní tréninky, fyzioterapie, léta tvrdé práce, denní dojíždění na hřiště, hodiny a hodiny potu stojí za to. Benzema sedí v obýváku, v náručí svého malého syna. Trefně odpovídá: „Fotbal spojuje všechny. Vím, že radost z toho, co dovedu na hřišti, diváci naplno cítí. Proto miluju fotbal. Protože vyvolává v lidech nadšení“. Toto je výjimečnost, které stojí za to zasvětit obyčejný život. Vždy ready.