alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Přeskočit na hlavní obsah
adidas
/ leden 2020

TÝM SUPERSTAR: JENN SOTO

Jenn Soto si ve světě skateboardingu vybudovala renomé svým charakteristickým stylem jízdy. Teď další generaci žen ukazuje, že změna je na dosah.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-1-all


ZE SKATE PARKU DO SVĚTA

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-2-all

Jenn Soto poprvé vzala prkno do ruky, když jí bylo 11 let. Dnes je součástí světové skateboardingové elity. Proslavila se plynulou, technicky precizní jízdou ve streetovém stylu. Je členkou skateboardingové reprezentace USA a týmu adidas Pro Skateboarding. Jenn je zkrátka jedna z nejlepších skateboardistek na světě. A rozhodně neusnula na vavřínech.

Narodila se v Bronxu, vyrůstala v Jersey City a svůj talent poprvé předvedla ve dvou největších profesionálních skateboardingových soutěžích na světě X Games a Street League. I když je profesionální skateboarding sólovou disciplínou, na komunitu, které se kolem ní vytvořila, nedá Jenn dopustit. „Všude je hromada týmů. Máš svůj tým, fanoušky a užíváš si to kamarádství,” vykládá.


Skateboarding je doslova týmový sport. Myslím to tak, že se všichni navzájem podporujeme. Učíme se navzájem triky, fandíme si navzájem. Je to jako mít velkou rodinu, která tě má skutečně ráda.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-3-all


JÍT SI VLASTNÍM TEMPEM

I když ve světě skateboardingu dominují muži, Jenn se snaží motivovat ženské skateboardistky. „Mladým holkám bych poradila jediné. Aby to nevzdávaly. Zažiješ chvíle, kdy se to bude zdát příliš těžké, nebo nebudeš vědět, jestli si sedneš s lidmi ve skate parku. Ale musíš si uvědomit, že to všichni děláte, protože máte rádi skateboarding. A to vás spojí,“ říká.

Jenn se snaží být sama sebou za všech okolností. „Musíš ukázat svou jedinečnost Žijeme ve světě, ve kterém je v kurzu stále něco jiného a nového a všichni se snaží naskočit na aktuální vlnu. Jen co se jim to podaří, už je cool zase něco jiného. Je třeba s tím přestat a jít si vlastní cestou. Ne se furt hnát za něčím jiným.“

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-jenn-4-all

ZMĚNA ZAČÍNÁ SPOLUPRACÍ

Vždy, když Jenn vidí, že její snaha přinesla nějakou změnu, snaží se dosáhnout ještě víc. „Změna je pomalý proces, je třeba na ní pracovat každý den. Výsledky není hned vidět, musíš tomu dát čas. Když potom vidíš, co jsi svými činy dokázala, je to neskutečný pocit, který chceš zažívat znova a znova.“

Prostřednictvím kreativní spolupráce se můžeš o sobě hodně naučit. „Vždy je skvělé vidět lidi, kteří mají stejnou vášeň jako ty, ale v jiné oblasti. Tým Superstar je takových osobností plný. Všichni jsou dobří v tom, co dělají.“Jsem ráda, že můžu vyzkoušet něco nového a zároveň se zdokonalit v tom, co dělám. Nutí mě to uvažovat jinak.

KREATIVITA NÁS SPOJUJE

Tým Superstar je plný rozdílných osobností, které spojuje stejný cíl. Čím víc spolupracujeme, tím víc se naše světy mění a spolu s nimi i my. „Vidět změnu mi stačí k tomu, abych měla další motivaci věci měnit ještě více,“ říká. A myslí na své další velké plány.

/ leden 2020