alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas
adidas / leden 2021

CO JE FUTURENATURAL?

5. silueta navržená ve spolupráci s Jamesem Hardenem přináší zcela novou technologii, díky které se boty přizpůsobí tvým pohybům jako nikdy předtím.

Není pochyb o tom, že James Harden změnil basketbal. Díky bleskurychlým manévrům s míčem a rychlostí na palubovce právem získal v roce 2018 titul MVP, který se uděluje nejužitečnějším hráčům NBA. Již osmkrát byl vybrán do týmu NBA All-Star. Je to rozhodně jeden z nejlepších střelců naší generace. Inspirovali jsme se právě Hardenovou profesní cestou a úspěchy v NBA – vznikla Futurenatural, zcela nová konstrukce, díky které se bota přizpůsobí noze jako nikdy předtím. Výsledkem je ničím neomezená svoboda pohybu. Prohlédni si, jak konstrukce Futurenatural vznikla a jak ti může při hraní basketbalu pomoci.

basketball-fw20-harden5-drop1-educate-story-blog-secondary-1-all

SVOBODA POHYBU

Špičkové basketbalové boty by měly splňovat řadu kritérií. Měly by být přilnavé, měly by spolehlivě zpevnit nohu, ale zároveň nijak neomezit mobilitu. Hráči nechtějí dělat kompromisy v síle, rychlosti, stabilitě a preciznosti. Vyvinuli jsme tedy technologii, která tyto klíčové herní faktory zachová.

Tato jednodílná konstrukce přirozeně kopíruje tvar nohy a dynamicky se přizpůsobuje pohybům basketbalisty po palubovce. Při vývoji této technologie jsme studovali Hardenův herní styl a dynamiku jeho manévrů. Výsledky výrazně ovlivnily konstrukci finálního modelu bot. Celý proces začal podrobným zkoumáním tisíců naskenovaných nohou basketbalistů. Dostali jsme bohatou porci dat, které odhalily řadu společných, ale i unikátních a velmi komplexních parametrů chování a tvarů lidských chodidel a nohou jako celku. Chtěli jsme zjistit, co nám pomůže posunout naše špičkové sportovní boty ještě dál. Díky získaným datům jsme vyvinuli konstrukci, které věrně kopíruje vlastnosti nohy průměrného sportovce.

Díky bezešvé, jednodílné konstrukci Futurenatural dokonale padne. Díky intenzivnímu tlaku a teplotě 135 °C jsme vytvořili texturovaný svršek a podešev s oblými okraji a vzorkem se skutečně mimořádnou přilnavostí. Díky unikátnímu designu jsou boty Harden Vol. 5 skutečnou revolucí. Na jejich přilnavost, špičkovou mobilitu a výkon se můžeš spolehnout.

FUTURENATURAL. OCHUTNÁVKA BUDOUCNOSTI.

Vol. 5 jsou vyzbrojené naší nejnovější bezešvou konstrukcí, která ti umožní ze sebe dostat skutečně maximum. V mezipodešvi najdeš obě naše technologie LIGHTSTRIKE a BOOST. Výsledek? Mimořádně efektivní odpružení a maximální pohodlí. Kombinace obou technologií přináší i vynikající dynamičnost při přechodu od paty ke špičce. Spolehlivé zpevnění nohy a její stabilizace je pak pomyslnou třešničkou na dortu.

basketball-fw20-harden5-drop1-educate-story-blog-secondary-3-all

Stejně jako Harden jsou i tyto boty skutečně jedinečné. Harden je dynamickým hráčem, tahounem Brooklyn Nets. Vždy překvapí svým zápalem, vtipem a pronikavostí. Proto jsme boty Harden Vol. 5 ozdobili výraznými barvami a motivy. Sám Harden se nebojí nosit originální vzory, zářivé odstíny a abstraktní motivy. Proto jsme se ujistili, že boty Harden Vol. 5 odráží jeho energickou osobnost. Na jeho počest jsme se rozhodli do designu bot přidat symbolické prvky, které pro něj hodně znamenají. Na svršku je motýl, který symbolizuje jeho maminku. Květina ctí jeho zesnulého kamaráda. Holubice pak symbolizuje přátele, kteří při něm stojí za všech okolností.

Při vývoji technologie Futurenatural jsme se drželi jasné vize: umožnit sportovcům hrát na maximum. Harden Vol. 5 jsou naše nejlepší basketbalové boty vůbec. Unikátní kombinace spolehlivé přilnavosti, optimálního zpevnění nohy a revoluční mobility je tu.

adidas / leden 2021
Tags