alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas / září 2022

Co je Made to Be Remade (MTBR)

Všechno, co potřebuješ vědět o naší cirkulární iniciativě.

Ať už se jedná o obuv nebo oděvy, výrobky Made To Be Remade jsou vůbec prvními produkty, pro které jsme vyvinuli řešení konce životnosti. Můžeme zajistit, že po vrácení budou tyto výrobky přetvořeny v něco nového.

Dokud se nám nepodaří zcela vyřadit primární plasty z výrobního procesu, chceme omezit jejich používání na nejmenší možnou míru. Pomocí cirkulárního zpracování usilujeme o svět, ve kterém se výrobky vyrábějí proto, aby se mohly znovu použít při další výrobě, a ne proto, aby se vyhazovaly.

Koncept cirkulárního zpracování, které mění lineární výrobní proces, vychází z toho, že by oděvy měly mít víc než jen jeden život. Jakmile je opotřebujete, vrátíte je, a my je udržíme ve hře tím, že je přetvoříme. Konec jednoho produktu je začátek dalšího.

CIRKULÁRNÍ BUDOUCNOST

MTBR-Infographic_CZ

Naše cirkulační iniciativa - Made To Be Remade (MTBR) - zahrnuje oděvy, obuv a vybrané produkty adidas by Stella McCartney. Cílem je vytvořit výkonné produkty, které lze nosit, vracet a předělávat bez jakýchkoli kompromisů v kvalitě a stylu. Funguje to takhle:

Abyste pomohli skoncovat s plastovým odpadem, je třeba najít inovativní způsoby, jak udržet produkty adidas trvale ve hře.

JEDNOU A NAVŽDY

Z vrácených oděvů lze vyrobit novou přízi, ze které se pak uplete další cyklus výrobků MTBR. Pokud jde o obuv, každý vrácený pár je vyčištěn a rozdrcen. Získané suroviny se shromažďují a používají k výrobě různých částí obuvi. Po sestavení nové boty se smyčka uzavře a zrodí se nová generace.

Kolekce Made To Be Remade nabízí řadu výkonných produktů pro obě pohlaví, od triček a tílek až po šortky a tenisky. Neutrální tón a nadčasový styl - každý produkt je navržen s ohledem na všestrannost.

ŘEŠENÍM JSOU INOVACE

Na cestě k cirkulární produkci si adidas dal velký závazek. Do roku 2024 nahradíme veškerý nový polyester recyklovaným polyesterem všude tam, kde to bude možné. Do roku 2025 dosáhneme uhlíkové neutrality v celém našem maloobchodě a výrobě a do roku 2050 také v celém našem dodavatelském řetězci.

Máme před sebou ještě dlouhou cestu a je na nás všech, abychom přistoupili k změnám a formovali budoucnost, v níž bude mít životní prostředí přednost. Přechod na cirkulární produkci je skvělým začátkem.

V roce 2015 jsme navázali spolupráci s organizací Parley for the Oceans. Díky tomuto partnerství jsme již provedli změny, které jsme nikdy nepovažovali za možné. Sport má moc měnit životy. A stejně jako ve sportu máme připravený plán hry. Náš plán, který nazýváme „Three Loop Strategy“ , nám pomůže skoncovat s plastovým odpadem prostřednictvím inovací a partnerství.

adidas / září 2022