alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salespritearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandfilterhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Přeskočit na hlavní obsah
adidas

FOOTBALL COLLECTIVE X COMMON GOAL

Týmovou prací můžeme ledacos změnit.
adidas football collective x Common Goal

BUDOVÁNÍ INKLUZIVNĚJŠÍ SPOLEČNOSTI

Společnost adidas se zavázala, že bude víc podporovat fotbalové komunity po celém světě, aby fotbal mohli hrát všichni bez rozdílu. Navázala proto spolupráci s organizací Common Goal, jíž bude do roku 2023 odvádět 1 % čistého zisku z celosvětového prodeje fotbalových míčů.
adidas football collective x Common Goal

SPOLEČNĚ ZA LEPŠÍ BUDOUCNOST

Organizace Common Goal je stejně jako adidas odhodlána využívat fotbal jako prostředek k řešení palčivých společenských problémů, jako je rasismus, nerovnost pohlaví nebo nezaměstnanost mladých. Její členové, mezi něž patří i elitní fotbalisté spolupracující s adidas, například Serge Gnabry nebo Paulo Dybala, odvádí 1 % svých výdělků do centrálního fondu. Z toho se pak peníze rozdělují mezi důvěryhodné a vlivné organizace, které pracují se znevýhodněnými mladými lidmi všude po světě.
adidas football collective x Common Goal

KUP SI MÍČ A PŘIDEJ SE K NÁM

Přispěj svým dílem a změň věci k lepšímu. Do roku 2023 budeme organizaci Common Goal odvádět 1 % čistého zisku z celosvětového prodeje fotbalových míčů.

BUDOUCNOST PATŘÍ MLADÝM

Fotbal může přispět k řešení spousty problémů, od integrace uprchlíků v Německu po mírotvorné procesy v Kolumbii. Hra samotná je reklamou na toleranci, inkluzivitu a respekt. Za hranicemi hřiště navíc funguje jako šikovný prostředek k zapojení mladých lidí do programů sociálního rozvoje.

„V adidas chceme věci měnit. Máme fotbal a nebojíme se ho použít. Sami to ale nezvládneme. Proto hledáme organizace i jednotlivce, kteří neradi sedávají s rukama v klíně. Patří mezi ně i Common Goal.“

Gonzalo Calvo, ředitel pro komunitní a kulturní záležitosti, adidas

Financování organizace Common Goal je propojeno s globálními cíli OSN, protože pak podpora směřuje opravdu tam, kde je potřeba. 193 zemí, tisíce neziskových organizací a miliony mladých si společně stanovily 17 tematických cílů, které by do roku 2030 měly vést k udržitelnějšímu a spravedlivějšímu světovému pořádku.
adidas football collective x Common Goal

PŘÍLEŽITOST KE ZMĚNĚ

V rámci partnerství mezi adidas Football Collective a Common Goal chceme dokázat velké věci a fotbalem propagovat mírumilovnost, inkluzivitu a udržitelnost. Jak? Třeba podporou amatérského fotbalu, a tím i zdravého a aktivního životního stylu, nebo bojem proti rasismu, předsudkům a společenskému vyloučení.
adidas football collective x Common Goal

TEN NEJLEPŠÍ PARTNER

Common Goal působí ve více než 90 zemích, zaštiťuje stovky organizací a podporuje iniciativy, které dokážou měnit životy. Společně s hnutím Menstrual Hygiene Management využívá fotbal jako prostředek k tomu, aby se miliony dívek v Indii, Demokratické republice Kongo, Ugandě a Jižní Africe dozvěděly, jak sebejistě a bezpečně zvládat menstruaci. V rámci projektu The Anti-Racist Project se také angažuje v boji proti systematickému rasismu v profesionálním i amatérském fotbalu.

„Spolupráce s adidas je začátkem nové fotbalové éry. Fotbal má jedinečnou moc měnit věci k lepšímu a my se toho společně pokusíme využít. Nechceme jen čekat za postranní čarou, vůbec není to náš styl. A adidas to má podobně.“

Jürgen Griesbeck, zakladatel, Common Goal

VÍC OD ADIDAS FOOTBALL COLLECTIVE

Fotbal je plný možností.