alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-deliveryusp-free-returnsarrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclosecross-smalldropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas

OTÁZKY A ODPOVĚDI O ADIDAS GMR

Hlavní témata

Díky stélce GMR můžeš hrát a být ve spojení. Nejprve je třeba štítek Jacquard Tag, vyvinutý firmou Jacquard™ by Google, vložit do stélky GMR. Potom už stačí hrát fotbal a ve hře FIFA Mobile od EA SPORTS prostřednictvím výzev a žebříčků získávat odměny a vylepšovat svůj tým.
Potřebuješ jenom produkt s technologií GMR, kompatibilní mobilní telefon nebo tablet, a aplikace adidas GMR a EA FIFA Mobile, které jsou v app storech ke stažení zdarma.
Štítek Jacquard Tag je vybavený gyrosenzorem, akcelerometrem a procesorem, navíc má i několik speciálních algoritmů pro typicky fotbalové pohyby. Umí měřit počet kopů, rychlost střely i běhu a také celkovou uběhnutou vzdálenost.
Budeš potřebovat mobilní telefon, který podporuje jak aplikaci adidas GMR, tak i hru FIFA Mobile. Požadované parametry zařízení pro tyto aplikace najdeš v části „Jaké aplikace k tomu potřebuji?“.
Většina problémů nebo chyb se dá vyřešit prostudováním otázek a odpovědí, nebo kontaktováním zákaznického servisu přes chat v aplikaci GMR. Pokud se nepodaří problém vyřešit, napiš e-mail na adidas.gmr@adidas.com.

Dostupnost GMR

adidas GMR si můžeš koupit ve vybraných prodejnách adidas a na webu adidas, a to ve všech zemích, kde tato služba dostupná: USA, Kanada, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Turecko, Velká Británie, Německo, Itálie, Španělsko, Francie, Nizozemsko, Švédsko, Česká republika, Polsko, Švýcarsko, Řecko, Dánsko, Portugalsko, Rakousko, Norsko, Irsko, Belgie, Slovensko a Finsko.
Služba GMR je v současné době podporovaná jen v některých zemích. Mezi podporované země patří: USA, Kanada, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Turecko, Velká Británie, Německo, Itálie, Španělsko, Francie, Nizozemsko, Švédsko, Česká republika, Polsko, Švýcarsko, Řecko, Dánsko, Portugalsko, Rakousko, Norsko, Irsko, Belgie, Slovensko a Finsko. Zaregistruj se prostřednictvím lokálního webu adidas, abychom tě mohli informovat, kdy službu GMR spustíme ve tvé zemi.
GMR stélky adidas jsou dostupné ve velikostech 36 až 48 2/3.

Co je součástí balení?

1 pár GMR stélek, 1 štítek Jacquard Tag, 1 symetrický štítek, 1 nabíjecí kabel USB, 1 uživatelská příručka, 1 nálepka Jacquard.
Pokud v krabici něco chybí, včetně uživatelské příručky, nabíjecího kabelu nebo štítku Jackquard Tag, postupuj podle pokynů pro vrácení zboží.
Pokud je obsah krabice poškozený, včetně samotného obalu, nabíjecího kabelu nebo štítku Jackquard Tag, postupuj podle pokynů pro vrácení zboží.

Jaké aplikace potřebuji?

Na telefonu musíš mít nainstalované nejnovější verze aplikace adidas GMR a hry FIFA Mobile. Uživatelé musí mít minimálně 13 let, aby mohli připojit GMR ke svému účtu FIFA Mobile.
Aplikace adidas GMR slouží k prvnímu spuštění a nastavení štítku Jacquard Tag. Stará se také o synchronizaci dat mezi štítkem Jacquard Tag a hrou FIFA Mobile. K dispozici ti bude průvodce, který tě krok po kroku provede spárováním štítku Jacquard Tag, jeho vložením do stélky GMR a propojením s hrou FIFA Mobile. Hlavní panel aplikace GMR se aktivuje po prvním úspěšném propojení se hrou FIFA Mobile. Hlavní panel bude zobrazovat všechny důležité informace o tvém štítku Jacquard Tag. Stav baterie, stav připojení, název tvého štítku Jacquard Tag, a pro případ, že to bude třeba, i tlačítko pro manuální synchronizaci štítku Jacquard Tag.
Aplikace GMR funguje na zařízeních Apple s verzí iOS 12.1 a vyšší. U telefonů se systémem Android bude stačit verze Marshmallow 6.0 (API LVL 23) a vyšší.

EA SPORTS FIFA Mobile

FIFA Mobile je fotbalová hra pro systémy iOS a Android, s kterou se dá hrát fotbal na tabletech a mobilech. Můžeš si vytvořit Ultimate Team, trénovat hráče a soutěžit s ostatními hráči v reálném čase.
Pokud chceš zkontrolovat stav výzvy, ujisti se, že je tvůj telefon připojený ke štítku Jacquard Tag a potom v aplikaci FIFA Mobile otevři GMR Event.
EA, EA SPORTS, logo EA SPORTS a Ultimate Team jsou ochranné známky společnosti Electronic Arts Inc. © FIFA a logo FIFA Official Licensed Product jsou duševním vlastnictvím a / nebo ochrannou známkou FIFA. Všechna práva vyhrazena. Vyrobeno v souladu s licencí Electronic Arts Inc.

Štítek Jacquard Tag

Štítek Jacquard Tag od společnosti Google je pokročilé hardwarové zařízení, v kterém jsou uložené miniaturní snímače. Data z těchto snímačů se odečítají pomocí pokročilých algoritmů strojového učení štítku Jacquard. Štítek umí rozpoznat tvoje pohyby a bezdrátově převést příslušná data do mobilní aplikace GMR.
Postupuj dle kroků v aplikaci GMR. Vlož štítek Jacquard Tag tlačítkem napřed s viditelným logem adidas. Světlo kontrolky LED by mělo být vidět skrz otvor v transparentním krytu.
Růžový symetrický štítek lze umístit do prohlubně stélky boty, kterou obouváš na nedominantní nohu.
Tyto pásky umožňují používat štítek i u dalších výrobků Jacquard. Na webu jacquard.com najdeš přehled dalších výrobků kompatibilních s technologií Jacquard.
Připoj nabíjecí kabel ke štítku Jacquard Tag.
Připoj nabíjecí kabel ke štítku Jacquard Tag. Poté zmáčknutím tlačítka po dobu 10 sekund zařízení uvedeš do továrního nastavení.
Tovární nastavení smaže uživatelský modul, který si štítek stáhl. Zmáčknutím tlačítka po dobu 10 sekund zařízení uvedeš do továrního nastavení. Restart nesmaže žádná data, pouze restartuje štítek Jacquard, jeho CPU a firmware.
Prohlédni si část Co je to tovární nastavení a jak se liší od restartu?. Štítek Jacquard Tag již nemá informace potřebné ke spárování s tvým telefonem. Smaž štítek, případně zruš jeho spárování s telefonem a proveď celý proces párování znovu.
Štítek je vypnutý. Připoj k němu USB kabel a stiskni talčítko po dobu 3 sekund.
Štítek Jacquard Tag je odolný vůči dešti a postříkání vodou, a lze jej tedy používat ve venkovním prostředí. Štítek však není zcela vodotěsný. Štítek Jacquard Tag neponořuj do vody ani ho nepoužívej v promáčené obuvi. Pokud se štítek Jacquard Tag namočí, nechej ho před dalším používáním uschnout. Štítek Jacquard Tag se nesmí prát, protože by se mohl poškodit. Štítek Jacquard Tag splňuje stupeň krytí IP54 dle normy IEC 60529. Při poškození štítku Jacquard Tag může dojít ke snížení stupně krytí.

Nabíjení a baterie

Štítek Jacquard Tag lze nabíjet přes mikro USB kabel, který je součástí balení.
Pokud v krabici něco chybí nebo je obsah krabice poškozený, včetně uživatelské příručky, nabíjecího kabelu USB nebo štítku Jacquard Tag, postupuj podle pokynů pro vrácení zboží.
Pokud se štítek Jacquard Tag nenabíjí, zkontroluj, jestli je správně vložené mikro USB a jestli je zásuvka plně funkční. Pokud ani po odstranění těchto problémů štítek Jacquard Tag nefunguje, postupuj podle pokynů pro vrácení zboží.
To záleží na tom, jak moc štítek Jacquard Tag používáš. Podle diody poznáš, kdy máš štítek znovu dobít.
Štítek Jacquard Tag se plně nabije za 60 až 90 minut. Nabíjení přes počítač může trvat déle než nabíjení ze sítě přes USB adaptér.

Používání, péče a velikosti

Se štítkem Jacquard Tag zacházej opatrně. Štítek Jacquard Tag nebo baterie se může poškodit následkem propíchnutí, hoření, deformace, rozmáčknutí, pádu, úprav, pokusu vsunout do nich nežádoucí předměty nebo pokusu je demontovat. Při použití poškozeného štítku Jacquard Tag může dojít k přehřátí baterie nebo úrazu. - Prostředí: Štítek Jacquard Tag funguje nejspolehlivěji při teplotách 0 až 35 °C (32 až 95 °F) a má se skladovat při teplotách -20 až 45 °C (-4 až 113 °F). Štítek Jacquard Tag nevystavuj teplotám nad 45 °C (113 °F), například při delším působení přímého slunečního světla nebo při ponechání štítku za čelním sklem auta nebo v blízkosti topných ventilátorů, protože by mohlo dojít k poškození výrobku, přehřátí baterie nebo riziku požáru. V horkých dnech nenechávej štítek Jacquard Tag na delší dobu ani uvnitř auta či v kufru. Pokud se štítek Jacquard Tag příliš zahřeje, odpoj ho od případného zdroje napájení, ulož ho na chladnější místo a použij ho až poté, co se ochladí. - Dobíjení: Štítek Jacquard Tag nabíjej přes USB port, který je kompatibilní se standardním rozhraním USB 2.0 nebo USB 3.0 typu A, nebo přes napájecí USB adaptér s certifikovaným omezeným napájecím zdrojem nebo výstupem PS1 dle normy IEC 60950-1/IEC 62368-1, s jmenovitými výstupními hodnotami 5 V stř., 1 A. - Čištění: Štítek Jacquard Tag otři suchou nebo navlhčenou měkkou utěrkou. Nepoužívej žádná mýdla, rozpouštědla nebo abrazivní prostředky. - Voděodolnost: Štítek Jacquard Tag je odolný vůči dešti a postříkání vodou, a lze jej tedy používat ve venkovním prostředí. Štítek však není zcela vodotěsný. Štítek Jacquard Tag neponořuj do vody ani ho nepoužívej v promáčené obuvi. Pokud se štítek Jacquard Tag namočí, nesnaž se ho sušit externím zdrojem tepla. Štítek Jacquard Tag, GMR stélku nebo jiné kompatibilní zařízení nechej volně uschnout. Po uschnutí je můžeš znovu používat. Štítek Jacquard Tag se nesmí prát, protože by se mohl poškodit. Štítek Jacquard Tag splňuje stupeň krytí IP54 dle normy IEC 60529. Při poškození štítku může dojít ke snížení stupně krytí. - Skladování: Pokud štítek Jacquard Tag nepoužíváš, plně ho nabij, odpoj od stélky nebo jiného kompatibilního zařízení Jacquard a telefonu a ulož. Tak zajistíš maximální životnost baterie. GMR stélky GMR stélka obsahuje vysoce funkční materiál EVA. Zacházej s ní opatrně, a pokud je mokrá, nechej ji na vzduchu volně uschnout. S obuví, ve které je instalované zařízení, zacházej opatrně (např. nekopej do zdi ani nešlapej na ostré hrany). Štítek Jacquard Tag před praním a čištěním stélky nebo obuvi vyndej. Co dělat: - Stélky per ve studené vodě a nechej je volně uschnout na vzduchu. Co nedělat: - Stélky po vyprání nevystavuj přímému slunečnímu světlu ani přímému působení zdrojů tepla, jako jsou radiátory, trouba nebo kamna. - Nepoužívej prostředky na bázi rozpouštědel, jako jsou krémy na kůži, protože by se mohl poškodit povrch stélky.
GMR stélky adidas jsou dostupné ve velikostech 36 až 48 2/3.
Ne. Aby bylo měření výkonu přesné a nedošlo k poškození výrobku nebo kopaček, musí být štítek Jacquard Tag uložený do stélky GMR tvé velikosti, která přesně sedne do tvých kopaček.
GMR stélka od adidas vyhovuje všem typům kopaček (Soft Ground, Firm Ground, Hard Ground, Artificial Turf, Multi Ground, Turf a Indoor) a nemusí jít pouze o kopačky adidas. V každém případě stélka GMR musí do kopaček přesně padnout, jinak by mohlo dojít k poškození výrobku.

Postup pro spárování

První spárování: Stáhni si aplikaci GMR, spusť ji a postupuj podle těchto pokynů.
1. Aby bylo možné spárovat štítek Jacquard Tag s telefonem, nejprve zkontroluj, zda je štítek Jacquard Tag nabitý alespoň z 20 %.
1.1 Trvale svítí bílá = 96–100 %
1.2 Bliká bílá = 21–96 % 1.3 Bliká oranžová = 0–20 %
2. Potom stiskni a na tři sekundy podrž tlačítko na štítku Jacquard Tag; štítek přejde do režimu párování.
2.1 Bliká bílá
3. Po pár sekundách se v aplikaci GMR zobrazí sériové číslo štítku Jacquard Tag – vyber ho a nainstaluj nejnovější verzi firmwaru.
4. Spárování štítku Jacquard Tag s telefonem je nyní dokončeno.
Abys měl/a jistotu, že tlačítko je dobře stisknuté, použij nějaký menší předmět s hrotem, například kancelářskou svorku. Pokud ani pak tlačítko nefunguje, postupuj podle pokynů pro vrácení zboží.
Pokud je štítek nabitý, ale dioda při stisknutí a podržení tlačítka nebliká bíle, znamená to, že už je štítek k mobilnímu zařízení připojený.
Ujisti se, že je štítek nabitý. Pokud jsi si nejsi jistý/á, nech jej aspoň 30 minut nabíjet. Stiskni a podrž tlačítko na štítku dokud nezačne dioda bíle blikat. Potom se přesvědč, že máš na telefonu zapnutou funkci Bluetooth. Pokud ani potom nevidíš štítek Jacquard Tag v seznamu dostupných zařízení Bluetooth, restartuj telefon, poté restartuj štítek podržením jeho tlačítka po dobu 8 s.
Mobilní zařízení kompatibilní s technologií Jacquard lze spárovat vždy jen s jedním štítkem Jacquard Tag.
Pokud byl štítek Jacquard Tag předtím spárován s jiným telefonem, bude se vždy snažit k němu připojit. Štítek se bude zobrazovat jako dostupné zařízení na ostatních telefonech, ale nebude jej možné s těmito spárovat. Například pokud je štítek Jacquard Tag spárován s telefonem A, tak telefony B, C, D, a tak dále, budou štítek vidět jako dostupný v seznamu zařízení, ale nebudou se k němu moct připojit. Pouze telefon A se bude moct ke štítku připojit.
Uveď, prosím, štítek do továrního nastavení.
Spárování umožní úspěšné rozpoznání štítku a telefonu. Párování není spojení přes Bluetooth. Párování je podobné ukládání hesla k Wi-Fi připojení. Stejně jako se počítač musí připojit k Wi-Fi routeru, štítek Jacquard Tag se musí připojit k telefonu, aby mohl komunikovat s aplikací GMR.
Zruš spárování štítku s ostatní telefony, nebo na nich vypni Bluetooth. Pokud je štítek spárovaný s více zařízeními a ty jsou v dosahu Bluetooth štítku, telefony budou soupeřit, který se k němu připojit dříve. Štítek lze propojit pouze s jedním telefonem.
Ano, štítek Jacquard Tag lze spárovat současně až se šesti mobilními zařízeními kompatibilními s technologií Jacquard. Aktivní však může být připojení vždy jen s jedním zařízením.

Dominantní noha

Štítek Jacquard Tag bude pracovat nejpřesněji, když stélku FMR vložíš do boty, kterou nazouváš na svou silnější či dominantnější nohu. Síla kopu nebude při použití slabší nohy změřená.
Štítek Jacquard Tag bude pracovat nejpřesněji, když stélku GMR vložíš do boty, kterou nazouváš na svou silnější nohu. Síla kopu nebude při použití slabší nohy změřená.

Vložení/vyjmutí stélek

Než budeš GMR stélky vkládat do kopaček, nejprve vyndej ty stávající/staré.
Pokud potřebuješ ortopedické stélky, obrať se na svého ortopeda předtím, než začneš GMR stélky používat.
Ze všeho nejdřív zkontroluj, zda stélky do tvých kopaček padnou. Pokud ne, postupuj podle pokynů pro vrácení/výměnu zboží a požádej o stélky takové velikosti, která odpovídá tvým kopačkám. Před vrácením se ujisti, že je pečeť štítku Jacquard Tag neporušená.
GMR stélky můžeš používat v jakékoli obuvi za podmínky, že do ní stélky dobře padnou.
Jednotlivé stélky si můžeš koupit na webu adidas, a to ve všech zemích, kde je tato služba dostupná: USA, Kanada, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Turecko, Velká Británie, Německo, Itálie, Španělsko, Francie, Nizozemsko, Švédsko, Česká republika, Polsko, Švýcarsko, Řecko, Dánsko, Portugalsko, Rakousko, Norsko, Irsko, Belgie, Slovensko a Finsko.

Přihlášení/registrace

Uchováváme všechna data, která jsi nám při vytvoření účtu sdělil/a, tj. e-mailovou adresu, pohlaví, datum narození, výšku a váhu, a to za účelem získání přesnějších výsledků.
Zkontroluj funkčnost internetového připojení a správnost přihlašovacích údajů.
Pokud jsi zapomněl/a heslo, klepni na Nepamatuješ si heslo? Obnov si heslo. Přesměrujeme tě na stránku, kde si jej můžeš změnit. Klepni ještě jednou na Nepamatuješ si heslo? a postupuj dle zobrazených kroků. Pošleme ti e-mail s odkazem k obnovení hesla.
Pokud tvoje heslo nefunguje, můžeš buď postupovat podle kroků uvedených výše a obnovit a nastavit si nové heslo, nebo si můžeš vytvořit nový profil v aplikaci adidas GMR nebo v samotné aplikaci adidas. Prosím vezmi na vědomí, že v tomto případě přijdeš o všechna data z původního uživatelského účtu.

Aktualizace firmwaru se nezdařila

Firmware je software instalovaný ve štítku Jacquard Tag, který detekuje fotbalový výkon uživatele a řídí hardware štítku. Firmware lze aktualizovat online přes mobilní aplikaci GMR.
Firmware instalovaný ve štítku by neměl vyžadovat aktualizace příliš často, ale bude se aktualizovat vždy, když budou k dispozici nějaká vylepšení a opravy. Některé aktualizace jsou povinné a firmware bude vyžadovat aktualizaci předtím, než budeš moct produkt dál používat. Ostatní aktualizace jsou nepovinné, přesto je vhodné je provést co nejdříve.
Při prvním použití aplikace tě požádáme o souhlas se stažením a instalací aktualizace firmwaru. Pokud budeš chtít, aby se aktualizace firmwaru stahovaly a instalovaly automaticky, můžeš to změnit v nastavení.

Signalizace diod

Pokud po připojení do mikro USB dioda trvale svítí bíle, znamená to, že štítek Jacquard Tag je plně nabitý; blikající bílá znamená, že se štítek Jacquard Tag nabíjí; blikající oranžová znamená, že štítek Jacquard Tag je nabitý z 20 % nebo méně a že je třeba pokračovat v nabíjení. Pokud štítek není připojen do mikro USB a bliká oranžová, znamená to, že došlo k chybě, ztrátě připojení nebo bylo dokončeno resetování do výrobního nastavení.

Podpora

Pokud máš nějaké dotazy, nejprve se podívej do sekce FAQ. Pokud tam nenajdeš odpověď na svoji otázku, můžeš využít naší chatovací služby v aplikaci GMR, na webu adidas nebo v aplikaci adidas.
Pokud máš nějaký technický problém nebo jiný dotaz, naši pracovníci se ti vynasnaží poradit přes chat. Můžeš chatovat v aplikaci GMR nebo přes funkci chatu na lokálním webu adidas.
Pracovní doba chatovací služby se může v jednotlivých zemích lišit. Pracovní dobu chatovací služby najdeš na lokálním webu adidas.
Pokud se ti nepodařilo vyřešit problém pomocí informací na této stránce, pokud nepomohla konzultace s naší zákaznickou podporou v aplikaci GMR nebo na webu adidas, napiš e-mail přímo GMR týmu na adresu adidas.gmr@adidas.com.

Smazání účtu/dat

Přejdi do Settings (Nastavení) > Manage Accounts (Správa účtů) a stiskni tlačítko RETRIEVE DATA (ZÍSKAT DATA). Společnost adidas ti do 2 týdnů zašle veškerá data z tvého profilu, která uchovává.
Přejdi do Settings (Nastavení) > Manage Accounts (Správa účtů). Zde můžeš dát smazat data související s účtem adidas a GMR; stačí stisknout tlačítko DELETE ALL ACCOUNTS (SMAZAT VŠECHNY ÚČTY). Pokud chceš účet adidas zachovat a odstranit pouze data z GMR, stiskni tlačítko DELETE GMR ACCOUNT (SMAZAT GMR ÚČET).

Vracení zboží

Nelze vrátit peníze nebo vyměnit zboží, pokud je pečeť štítku GMR Jacquard Tag poškozená. Toto se nevztahuje na případy, kdy se jedná o vadu. Podrobné podmínky pro vracení zboží jsou uvedeny v sekci Vracení zboží a peněz na webu adidas.

GMR: INFORMACE O ZÁRUCE A BEZPEČNÉM POUŽITÍ