alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salespritearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandfilterhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Přeskočit na hlavní obsah
adidas

VYDEJ SE DO METAVERSE

V prosinci Bored Ape Yacht Club, PUNKS Comic a gmoney přivítali adidas Originals v Metaverse.

Fyzické zboží už se neprodává. Jsme oficiálně ve fázi 2.
Discord Logo
Chceš se přidat k naší komunitě? Otevři si oficiální Discord adidas Originals, zjisti víc o Into the Metaverse, získej rychlý zákaznický servis, a sdílej své top tipy.
Kliknutím na odkaz pro Discord opustíš webové stránky adidas a budeš přesměrován/a na Discord server Pixel Vault, kde se můžeš zúčastnit diskuse v rámci komunity. Veškeré údaje, které na webu POAP poskytneš, budou uloženy v souladu s prohlášením o ochraně údajů společnosti POAP Inc. adidas nebude mít k žádným údajům poskytnutým na webu POAP přístup. adidas bude sledovat prokliky tohoto odkazu pro účely obchodně provozních analýz k uplatnění oprávněného zájmu vyhodnotit účinnost této kampaně. Pokud si přeješ využít svého práva, nebo máš nějaké otázky, spoj se s námi přes kontakt v prohlášení o ochraně osobních údajů společnosti adidas pro svoji zemi. Přístupem na server adidas Originals Discord potvrzuješ, že jsi přečetl/a zásady ochrany osobních údajů a porozuměl/a jim.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Nezaměnitelné tokeny neboli NFT jsou digitální prostředky, které představují vlastnictví unikátních položek nebo přístupů v digitálním či reálném prostředí. Nejčastěji se používají digitální sběratelské tokeny. Vlastnictví a převod tokenu NFT zajišťuje blockchain Ethereum. Díky tomu má každý jednotlivý token NFT v jeden moment pouze jediného vlastníka a nikdo nemůže upravovat historii vlastnictví tokenu.
Kryptoměna je digitální měna neboli úložiště hodnoty, které využívá blockchain, což je taková digitální účetní kniha k evidenci a zabezpečení online transakcí. Kryptoměny lze používat k nákupu zboží a služeb. Mezi nejvíce obchodované kryptoměny v současné době patří Bitcoin a další je Ethereum.
Tokeny NFT se razí v blockchainu Ethereum.
Přestože se Bitcoin i Ethereum používají jako měny, Ethereum se navíc používá také k budování softwaru, tzv. decentralizovaných aplikací. Původní standardní tokeny NFT byly vyvinuty v blockchainu Ethereum, ve kterém i dnes stále probíhá nejvyšší objem NFT transakcí.
Blockchainová peněženka je digitální úložiště pro ukládání kryptoměn a provádění kryptoměnových transakcí. Nejjednodušší forma takové peněženky zahrnuje veřejný a privátní klíč, který se generuje kryptografickou cestou.

Aby byl proces nastavení peněženky uživatelsky přívětivý, hodně softwarových peněženek, včetně Metamask, nabízí funkce pro bezpečnou správu digitálních prostředků, jako je adresa peněženky, trezor klíčů, bezpečné přihlášení nebo možnost zálohování. Metamask funguje jako rozšíření prohlížeče a/nebo mobilní aplikace, takže ji zvládneš zprovoznit a začít používat během pár minut. Více informací o peněžence Metamask najdeš v sekci Často kladené otázky.

K digitální peněžence budeš mít klíče a budeš moct manipulovat s vlastními prostředky. Tvoje prostředky budou v bezpečí, pouze pokud budou v bezpečí tvoje klíče. Proto je nezapomeň zálohovat a řádně zabezpečit! Hlavně nikdy nikomu neprozrazuj svůj soubor slov, tzv. „seed phrase“. Tvoji seed phrase nesmí vidět nikdo jiný než ty.
Poplatky gas neboli poplatky za ražbu se vztahují na transakce provedené v blockchainu Ethereum. Pro realizaci transakce, například pro nákup tokenu NFT, budeš muset mít v peněžence dostatek ETH na první nákup a související poplatky gas. Poplatek gas je nezbytný k tomu, aby byla tvoje transakce zapsána v síti Ethereum.

Cena za gas je pohyblivá. Má na ni vliv objem dodávek od těžařů, kteří dostávají gas za transakci, a výše poptávky ze strany spotřebitelů, kteří transakce provádějí. Uživatel zadá cenu gas, kterou chce zaplatit. Navržený poplatek se vždy zobrazí v peněžence, kterou používáš (např. Metamask) pro danou transakci. Pokud je cena gas vyšší než poplatek, který nabízíš, může se stát, že transakce neprojde. V takovém případě o poplatek gas přijdeš a transakce nebude potvrzena.

Poplatky gas si strhává Ethereum. Poplatky gas, o které přijdeš, jsou nevratné. To je riziko podnikání.
ETH si můžeš koupit na online burze, jako je například Coinbase. Jakmile si koupíš ETH, můžeš si prostředky převést do Metamask nebo jiné kompatibilní peněženky a koupit za ně token NFT. Nezapomeň, že existují limity, kolik ETH si můžeš koupit a prodat. Tato omezení závisí na tom, jaký máš účet a jakou platformu používáš.
Tržiště NFT je prostor, kde mohou tvůrci a sběratelé tvořit, nakupovat a prodávat. Po propojení s peněženkou se zde můžeš účastnit aukcí a nakupovat nebo prodávat řadu různých tokenů NFT. Hlavní otevřené tržiště NFT se jmenuje Opensea, které se někdy označuje také jako sekundární trh.
Indigo Herz dressed in adidas apparel on a sunset background

BORED APE YACHT CLUB

Bored Ape Yacht Club je kolekce 10 000 NFT v blockchainu Ethereum, která našla své místo v pop kultuře. Každý Bored Ape NFT funguje jako členství v exkluzivním klubu a umožňuje svým majitelům přístup k různým výhodám – od reklamního zboží po zajímavé akce. 


Jako předzvěst budoucnosti se kolekce adidas Originals přidala k Bored Ape Yacht Clubu se svým prvním NFT, ape #8774. 


Představujeme Indigo Herze, rebelského optimistu, který se na svět dívá svým srdcem. Je jako jeden z nás, protože mu záleží na komunitě. A pustil se do reprezentace adidas v bažinatém klubu. Uvidíme se tam.

Courtney dressed in adidas apparel on a sunset background

KOMIX PUNKS

Seznam se s PUNKS! Všemi oblíbená banda nekonvenčních sběratelů, rebelů a crypto nadšenců z metaverse je zpět. Courtney vystupuje v hlavní roli komixu PUNKS, což je komix ve fyzické i NFT podobě. 


Komix PUNKS se zrodil z touhy přivést k životu NFT tím, že dá oblíbeným kolekcím jména, těla, příběhy a barvité vyprávění.

gmoney dressed in adidas apparel on a sunset background

GMONEY

Futurista. Narušitel. Opice. 


Uznávaný kulturní influencer v oblasti NFT, propagátor a komunitní lídr gmoney je známý díky své ikonické oranžové čepici CryptoPunk. 


Skutečný NFT originál a kryptovizionář, který představil světu digitální flex. Gmoney je respektovaný člen prvotní skupiny Fortune NFTy 50 a má velký podíl na osvětě a přechodu širší komunity do prostoru NFT.

Adidas Prada Re-Source NFT Artwork
logo

adidas for Prada představuje celosvětový NFT umělecký projekt s digitálním umělcem Zachem Liebermanem.