alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas / červenec 2023

Očima fanoušků: Alessia Russo

Výrazní hráči dokáží využít důležité momenty. Superhvězdy jdou ještě o krok dál. Alessia Russo patří do té druhé kategorie. 

Útočnice, která má skvělé oko na góly. Russo má smysl pro efektní podívanou. Skvělá zakončení, která si říkají o aplaus; neustále zkouší pozornost obrany novými triky. Její styl tě vtáhne do hry jako pověstné oko uragánu.

A fanoušci, kteří ji sledují týden co týden, dobře vědí, proč bude Alessia Russo letos v létě na mistrovství světa FIFA Women’s World Cup 2023™ centrem pozornosti.

football-fw23-WWC-blog1-bodyimage-1

„Je neúnavná. Nonstop po celých 90 minut.”

- Harriet, Velká Británie


A právě kreativní přístup dělá z Alessie Russo skutečnou bavičku, když má míč u nohy. Nejde jí jen o to vstřelit gól, usiluje o nezapomenutelné branky a navíc za sebou má hodně neobvyklou cestu na vrchol. Vždycky má připravené nějaké překvapení.

„V jednu chvíli jste klidní a sledujete mezihru ve středu hřiště a v další minutě jste na nohou, protože se Alessie řítí na branku v šanci, která jako by vznikla z ničeho nic.“

- Tom, Velká Británie


Z Charltonu se přes zastávku na americké univerzitě v Severní Karolíně dostala na vrchol anglického fotbalu. Jediné, co u Russo není šokující, bylo, jak snadno se přizpůsobí mezinárodní scéně. Hit od samého začátku.

„Myslím, že její hvězdný talent byl většině z nás jasný po té patičce proti Švédsku.“

- Drew, Velká Británie


HLAS FANOUŠKA: „V tu chvíli jsme poznali, že je jednou z těch opravdu vzácných hráček. Většina by volila přihrávku, když jí odražený míč spadl k nohám. V tu chvíli jako bych viděl budoucnost z první ruky. Russo se na největší scéně rozhodla vystřihnout něco, co nám všem připadlo nemožné. Jedna z těch vzpomínek, které vás nikdy neopustí.“- Drew, Velká Británie


Její vítězství na mistrovství Evropy na domácí půdě vytvořilo léto plné vzpomínek. Přesto mnozí poukazují na tento jediný gól jako na obraz, který shrnuje celou její cestu.

Na začátku byla odražená střela, která ale neznamenala neúspěch, ale naopak se proměnila v něco mimořádného. Celé měsíce si stále přehráváme okamžik, kdy Alessia Russo vtáhla celý národ do svého fotbalového uragánu.

football-fw23-WWC-blog1-bodyimage-3

„Můžete sedět na stadionu plném tisíců lidí, ale ona vás prostě vtáhne do hry.“

- Melissa, Velká Británie


Od té doby je Alessia Russo pro anglické fanoušky napínavou podívanou. I když se honí za domácími trofejemi, neustále očekáváme, jaké kouzlo se jí povede příště.

„Díky ní máš pocit, že jsi tu jen ty a ona. Jeden na jednoho. Když se dívám, jak Alessia hraje, jsem prostě šťastná.“

- Melissa, Velká Británie

To je to, co odlišuje skvělé hráče od těch skutečně výjimečných. Právě díky tomu je Alessia Russo jedním z těch hráčů, kterým je třeba stále věnovat pozornost. Toto oko uragánu míří letos v létě na mistrovství světa FIFA Women’s World Cup 2023™.

adidas / červenec 2023
Tags