alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomapple-blackapple-whitefacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Bez krásné planety není krásná hra. Sportuj za naši planetu.
NÁŠ ZÁVAZEK
Měníme náš byzns tak, abychom pomohli snížit náš dopad na životní prostředí. A naším posláním je dál inovovat.
Planeta je naše hřiště. Je to místo, kde se spojujeme, objevujeme a nacházíme sami sebe. Od začátku jsme tady pro všechny sportovce. Ale dnes změna klimatu mění i náš způsob hry. Proto také musíme chránit naši planetu. Víme, že i my jsme součástí problému. A právě proto měníme naše aktivity, abychom snížili dopad, který přinášíme.
MUSÍME TADY BÝT PRO NAŠI PLANETU
Módní průmysl je i nadále jedním z největších zdrojů emisí CO2 na světě. Změnili jsme tedy náš přístup i materiály, které používáme. Vyvíjíme řešení, která naše produkty udrží ve hře déle, a spolupracujeme s inovátory v oboru, kteří mají stejné ambice na podporu cirkulárního systému. Společně hledáme způsoby, jak snížit naši uhlíkovou stopu. A poskytujeme platformu, která ti pomůže chránit životní prostředí v rámci iniciativy Move For The Planet. Děláme to pro všechna hřiště. Kurty. Pláže. I zahrady.
Už víc než deset let se snažíme měnit věci k lepšímu. Od roku 2001 zveřejňujeme roční zprávy o udržitelnosti, takže můžeš naše kroky sledovat. V roce 2019 jsme představili první běžeckou obuv, ze které lze vyrobit něco nového. Od roku 2022 pokračujeme v zlepšování našich schopností v oblasti monitoringu a snižování uhlíkové stopy našich produktů.
NAŠE CESTA
Prostřednictvím sportu můžeme měnit životy.
ZOBRAZIT VÍCE
2024
Do roku 2024 nahradíme nový polyester v maximální možné míře recyklovaným polyesterem.
2023
Díky akci Move For The Planet se vybralo 1,5 milionu € na vzdělávání komunit z celého světa v oblasti udržitelnosti
2021
Ve spolupráci s Allbirds jsme vyrobili první funkční běžecké boty adidas s nejnižší uhlíkovou stopou: [FUTURECRAFT.FOOTPRINT]
2019
Uvedli jsme první recyklovatelné boty FUTURECRAFT.LOOP.
Naše cesta ještě nekončí. Stále hledáme způsoby, jak se lépe starat o životní prostředí. Protože my v adidas věříme, že sport má moc měnit životy. Koneckonců, bez krásné planety nebudou ani žádné krásné zážitky.
NAŠE ČINNOSTI
Nové materiály
Měníme materiály, které používáme. A měníme i způsob, jakým je používáme.
ZJISTIT VÍC
Delší životnost
Hledáme způsoby, jak prodloužit životnost našich produktů a materiálů. Tak dlouho, jak to bude možné.
ZJISTIT VÍC
Nižší emise
Snažíme se být transparentní ohledně snižování naší uhlíkové stopy.
ZJISTIT VÍC
Move For The Planet
Je čas dát si pořádně do těla. Zajezdi si na kole, zahraj si tenis, nebo si jdi zakopat s přáteli.
ZJISTIT VÍC