alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomapple-blackapple-whitefacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
ROVNOST VE SPORTU
Snažíme se změnit pravidla hry a zpřístupnit sport i dosud opomíjeným komunitám, zajistit jim rovné příležitosti a bezpečnost.
snažíme se zpřístupnit sport všem
Přizpůsobujeme a vylepšujeme základy sportu, aby se mohli zapojit všichni.
Každou překážku vidíme jako příležitost, ať už jde o budování sportovišť budoucnosti, spolupráci s komunitami, vytváření společných podpůrných programů a iniciativ, nebo rozšíření nabídky o nové inkluzivní produkty.
snažíme se o rovnější příležitosti ve sportu
Snažíme se, aby sport oslavoval komunity a trhy, kde působíme, a odpovídal jejich potřebám.
Naším cílem je, aby všichni měli ve světě sportu férové šance a rovné příležitosti, ať už na hřišti, v šatně nebo kdekoli jinde.
SNAŽÍME SE O VĚTŠÍ BEZPEČNOST VE SPORTU
Chráníme sport jako prostor, kde každý může zlepšovat své tělesné i duševní zdraví.
Naším cílem je, aby sport byl bezpečný po fyzické i psychické stránce, aby každý mohl být sám sebou a aby nikomu nehrozilo žádné zneužívání nebo obtěžování.
NAŠE STRATEGIE PRO ZMĚNU
Připravujeme a podílíme se na programech, které díky sportu mění životy lidí z opomíjených komunit k lepšímu. Snažíme se pochopit jejich potřeby, abychom jim pomohli získat rovné příležitosti v oblasti sportu. Naše vize rovnosti ve sportu znamená vytvořit prostor, kde bude mít každý stejnou startovní čáru. To platí stejně pro bezpečnost žen, které běhají v noci, i pro zpřístupnění sportu osobám se zdravotním postižením.
ROVNOST VE SPORTU PRO KOMUNITY
ženy
Snažíme se odstraňovat v oblasti sportu překážky, kterým čelí ženy v různých koutech světa, včetně rovnosti, bezpečnosti a dostupnosti.
ETNICKÉ MENŠINY
Díky snadnějšímu přístupu a větší bezpečnosti pomáháme odstraňovat překážky, s nimiž se potýkají etnické menšiny.
Komunita LGBTQIA+
Ve spolupráci s předními organizacemi vytváříme programy, které jsou otevřené všem a bez předsudků vítají každého takového, jaký je.
LIDÉ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM
Snažíme se zajistit rovný přístup ke sportu i pro lidi s jakýmkoli zdravotním postižením. To znamená vytvořit přístupné a inkluzivní prostory, kde budou mít možnost sportovat v bezpečí.
Příběhy
Sport mění lidem životy. Sdílíme inspirativní příběhy komunit i konkrétních sportovců o vytváření rovných příležitostí ve sportu.
Víc informací
naši partneři a programy
Rovnost ve sportu nenastane sama od sebe. Spojili jsme tedy síly s partnery, kteří chtějí měnit věci k lepšímu, a společně připravujeme programy, které budou mít skutečný a trvalý dopad.
ZJISTIT VÍC
Z této sezóny
Rovnost ve sportu pro dívky: Jak projekt značky adidas pomáhá odstraňovat překážky a změnit situaci v Evropě.
ZJISTIT VÍC
rozmanitost, rovnost a inkluze
Společně vytváříme kulturní prostředí. Na hřišti i v naší organizaci je potřeba podívat se na věci z nové perspektivy, otevřeně komunikovat a s nadšením usilovat o to, aby ve světě sportu měli všichni své zastoupení a cítili se vítáni.
ZJISTIT VÍC