alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas

Ženský fotbal

 
[727]
Cena
169 Kč - 7 499 Kč
1697499

Fotbal už dávno není pouze mužskou záležitostí, aneb ženský fotbal

Už je to několik možná desítek let zpátky, kdy do dosud ryze mužského fotbalového prostředí začaly tu a tam pronikat ženy. Nejprve jako divačky, posléze jako hráčky, a dokonce i jako rozhodčí. Dnes už ženy hrají své samostatné fotbalové soutěže i na těch nejvyšších úrovních, mají svou ligu i mistrovství světa a podivovat se nad tím, že je ženský fotbal na vzestupu, přestali i ti nejzarytější zastánci tohoto kdysi ryze mužského sportu.

Vybavení pro dámský fotbal je perfektně dostupné

Není se tedy čemu divit, že i výrobci sportovního oblečení začali kopačky, štulpny, fotbalové dresy i trenýrky nabízet i v ženských variantách. Nejinak je tomu u adidas, který na ženský fotbal myslí dlouhodobě. V nabídce adidas se slečna nebo paní fotbalistka snadno obleče od hlavy až k patě, do sucha i do vodičky.

Oblečení pro ženský fotbal

Základem pro oblečení každé fotbalistky je pochopitelně dres, tedy triko a šortky. Zapomínat by se ale nemělo na funkční spodní prádlo, především velmi dobře padnoucí podprsenku vyrobenou z prodyšného materiálu. U adidas mají ženy na výběr z mnoha barevných variant i střihů, aby si dokázaly vybrat přesně tu, která sedne jejich křivkám. Dále ženy nesmí zapomínat na oblečení pro chladnější dny, tedy doplnit svůj dres o sportovní mikinu a sportovní kalhoty nebo tepláky s dlouhými nohavicemi. Vhodné je mít též lehkou sportovní bundu pro případ tréninku nebo zápasu hraném za deštivého počasí.

Kopačky pro dámy

Samostatnou kapitolou při pořizování výbavy ženy-fotbalistky jsou kopačky. O tom, že musí být pohodlné při nošení i při běhu a že v nich musíte dobře umět zpracovat míč, není pochyb. Otázkou zůstává, zda zvolit tradiční kopačky s tkaničkami, anebo se inspirovat u úspěšných hráčů a vsadit na beztkaničkové kopačky. U těchto botů vám odpadají starosti s rozvázanou tkaničkou uprostřed hry, noha je v nich citlivější při práci s míčem a navíc jsou tyto kopačky středně vysoké, takže dobře fixují váš kotník, a tak ho chrání při nepovedeném došlapu.