alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
adidas / únor 2020

TÝM SUPERSTAR: YARA SHAHIDIOVÁ

Herečka a producentka, co chce věci měnit k lepšímu. Yara Shahidiová je idol, který své vrstevníky dokáže motivovat k tomu, aby ze světa snažili udělat lepší místo k životu.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-1-all


NEJLEPŠÍ TÝM JE RODINA

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-2-all

Pro Yaru jsou tým a rodina synonyma. Máma Afroameričanka, táta Íránec. Hvězda seriálu Grown-ish vyrůstala v prostředí, kde mohla své sny a vize o lepším světě nerušeně rozvíjet. Věděla, že skutečné úspěchy nepřichází samy, že klíčovou roli hraje nenahraditelná podpora nejbližších. „Nejvíc se asi shodujeme v tom, že svůj tým vnímám jako podpůrnou strukturu,“ svěřila se. „Každý by si měl vždycky najít nějakou síť lidí, která za ním bude stát jako za člověkem.“

Jako nejstarší ze sourozenců Yara rodinu přirozeně podporuje. „Když se někdo z rodiny do něčeho nového pouští, platí u nás pravidlo, že se navzájem podpoříme a budeme se navštěvovat i přímo na place,“ vysvětluje. „Na své rodičovské podpůrné jednotce si nejvíc cením toho, že se za mnou vydá prakticky kamkoli. Když máte na jakémkoli místě kolem sebe lidi, o které se můžete opřít, je to ten nejúžasnější pocit v životě.“

Na mojí generaci se mi nejvíc líbí, že namísto jedné konkrétní věci preferuje sjednocenost, protože si uvědomuje, že velkých věcí můžeme dosáhnout jedině společně.

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-3-all


I JEDEN VOLEBNÍ LÍSTEK MŮŽE ZMĚNIT SVĚT

Yara už měsíc před svými 18. narozeninami založila politicky neutrální platformu Eighteen x 18, která teenagery informuje o současné politické situaci a upozorňuje na to, jak důležitou roli hrají jejich hlasy ve volbách. Yara poznala, že má příležitost podpořit svoje vrstevníky a dát jim možnost něco změnit.

„Nemusíme se soustředit na jednu věc, můžeme se dát dohromady jako tým a vrhnout spojené síly na to, co jako jednotlivci považujeme za důležité.“ Yara se o své vrstevníky zajímá, snaží se je motivovat a dál mezi nimi rozšiřuje přesvědčení, že můžou něco změnit.

Chuť měnit věci k lepšímu mi vštípila rodina. Rodiče mě i bratry vždycky vedli k tomu, aby všechny naše aktivity měly nějaký hlubší smysl.

V ČELE ZMĚN

originals-ss20-superstar-drop2-launch-story-blog-secondary-yara-4-all

Yara bojuje za práva žen, je aktivní v rámci iniciativ STEM a snaží se řešit i společenské problémy, například reformu justice. Její aktivitu ve věcích veřejných ocenila už spousta lidí, včetně Michelle Obamové, která ji napsala doporučující dopis k přihlášce na Harvard.

Laureátka NAACP Image Award nám taky popsala, jak svou hereckou profesi využívá k tomu, aby něco změnila: „Herectví a proměny společnosti jsou podle mě vzájemně propojené. Přinejmenším literárně a metaforicky. Herci totiž odjakživa lidem dávali prostor k vyjádření názorů. Opravdu to vypadá, že Yara má nakročeno ke hvězdnému osudu.

adidas / únor 2020
Tags