alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salespritearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandfilterhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Přeskočit na hlavní obsah
adidas
adidas / listopad 2020

FUTURECRAFT.STRUNG

Nové možnosti s novým svrškem: představujeme inovativní textilní technologii, která změní způsob výroby bot.

Tvůrci: Fionn Corcoran-Tadd , Benjamin Kleiman, Clemens Dyckmans + Ian Hennebery.

REVOLUČNÍ MATERIÁLY 

Jako firma děláme všechno pro to, abychom vyráběli boty s optimální funkčností. Potřebujeme tedy co nejlépe využívat vlastnosti našich materiálů. S oblibou říkáme, že naše produkty mají sportovcům „tiše sloužit“. Proto se snažíme funkčnost našich modelů neustále zlepšovat, a v tomto konkrétním případě i optimálně využít každičké vlákno, aby se sportovci mohli soustředit jen na svůj výkon. 

Za tímto účelem jsme vyvinuli technologii STRUNG. Díky jedinečnému propojení textilní výroby a tvůrčího procesu teď můžeme na základě dat získaných od sportovců přesně umístit a orientovat každé jednotlivé vlákno. Dokážeme vytvářet a pomocí softwaru testovat různé struktury ještě před tím, než vybraný design odešleme do robotického přístroje STRUNG. Ten z jednotlivých vláken vytvoří jednolitou konstrukci se specifickými funkčními zónami a vlastnostmi. Výsledkem je lehký jednodílný svršek, který dokonale přilehne a zpevní nohu a navíc je pružný a prodyšný. 

PROTOTYP

FUTURECRAFT.STRUNG je prototyp, který má ukázat, co technologie STRUNG dokáže. Jsou to první boty pro konkrétní běžecký profil, které jsou celé vytvořené výhradně na základě dat. První model STRUNG bude zaměřený na další běžecký profil a jeho uvedení na trh se plánuje na začátek roku 2022. Nový koncept přinese rychlým běžcům na krátké vzdálenosti zcela novou zkušenost. Mezi běžci adidas jsme vybrali dva specialisty na určitý typ běhu, kteří nám umožnili zaznamenávat jejich pohyby a průběžně nám poskytovali zpětnou vazbu. 

Lehký a bezešvý svršek STRUNG dokonale a pohodlně přilehne k noze. Precizní zpevňující konstrukce zabraňuje nežádoucímu pohybu paty v botě díky silnějším červeným vláknům v oblasti paty, střední části chodidla a špičky. Přední část boty tvoří naopak pružnější a měkčí žlutá vlákna. Mezipodešev s revoluční mřížkovou strukturou ADIDAS 4D běžcům poskytne naprosto novou úroveň pohodlí. Minimalistický opatek snižuje hmotnost celé boty. Gumová podešev má speciální tvar, který přispívá k lepší přilnavosti při běhu v rychlém tempu. 

SHOT_3

STRUNG ČEKÁ VELKÁ BUDOUCNOST

STRUNG ČEKÁ VELKÁ BUDOUCNOST. Má potenciál změnit způsob spolupráce mezi sportovci, návrháři, inženýry a vědci. Cílem je vytvořit společnou platformu pro různá sportovní odvětví. Začali jsme během, ale to je teprve začátek. A nejúžasnější na tom všem je, že tato technologie je stále v raném stadiu vývoje. Testování prototypu bude pro další směřování vývoje zásadní, ale ještě důležitější je to, co budou požadovat naši zákazníci a sportovci a jak se budou měnit jejich potřeby. 

Technologie mohou spoustu věcí změnit, a pokud vycházejí z reálných dat, dokážou hotové divy. Právě tím jsme se řídili při dosavadním vývoji technologie STRUNG a jsme přesvědčeni, že stejný přístup nám pomůže i v naší další cestě.

Na vývoji technologie STRUNG se podílel rozsáhlý tým adidas: Andrea Nieto, Fion Corcoran-Tadd a Matteo Padovani (design), Benjamin Kleiman, Elise Hall a Thomas Feix (inženýring), Clemens Dyckmans, James Tarrier a Nichorier las Groeneweg (vývoj technologií), Ian Hennebery, Fano Razafindrakoto, Reuben Bligh, Korbinian Berner (vývoj bot), Tom Elvidge (vědecký výzkum ve sportu), Grace Chang (materiály), Steve Steve Brimble (řízení inovací), Miriam Eirich (cenotvorba) a Christoph Walter (testování).

SHOT_5

adidas / listopad 2020
Tags