alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salespritearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandfilterhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Přeskočit na hlavní obsah
adidas
adidas / říjen 2019
by William Perkins

Sergio García a jeho úžasných dvacet let spolupráce s adidas golf

Odpaly ze stromů, heroický výkon na Ryder Cup a rodinný život – Piers a Andy z Me And My Golf se podívali zblízka na evropskou golfovou legendu a vítěze Masters Tournament z roku 2017.

Me&MyGolf: Dobře, budeme mluvit o tvé spolupráci se značkou adidas, protože ta trvá už 20 let!

SG: Je to výborné. Jsem moc vděčný všem sponzorům a hlavně taky značce adidas za veškerou jejich podporu. To se řekne, 20 let, ale není moc sportovců, co spolupracují s jednou značkou tolik let. Pro mě je to důkaz, co je pro značku adidas důležité. Oni jsou rádi, že nosím jejich značku, a já jsem velice vděčný za to, že máme tak výborné vztahy. Je úžasné, jakou cestu jsme ušli od roku 1999, kdy se nosila dlouhá a silná bavlněná trička, až do současnosti se všemi těmi moderními technologiemi a oblečením z prodyšných a strečových materiálů, které navíc dobře vypadá a pohodlně se nosí. Je příjemné vidět, jak jsme společně vyrostli, jsme tak trochu jako rodina.

Me&MyGolf: Musíš být neuvěřitelně hrdý na svou kariéru, která trvá už fantastických 20 let. Ale teď máš i další důvody k hrdosti – mám na mysli rodinu. Jak tě to změnilo? Jak se to odrazilo na golfovém hřišti a v životě vůbec?

SG: To je vůbec ta největší změna v mém životě, změna k lepšímu, samozřejmě. Vzpomínám si, jak jsem vyhrál Masters a všichni se ptali, jak mi to změnilo život, a já na to, že trochu, ale není to, jako když jsem vyhrál Masters po třech letech v turnaji. Tehdy jsem turnaj hrál už 17. nebo 18. rokem, takže jsem docela věděl, o co jde. Ale když se nám narodila dcera, život se mi rázem změnil. Je to zázrak. Vím, že to tak mají všichni rodiče, ale říká se, že to člověk pozná, až když má vlastní děti. Je to zvláštní pocit, když si uvědomíš, že sis během okamžiku zamiloval někoho, koho vidíš poprvé v životě. To se nedá popsat. Agela, Azalea a já jsme spolu strávili nádherné chvíle. Azalea je báječné dítě, je velmi chytrá a krásná a taky moc hodná, takže si to opravdu užíváme.

Me&MyGolf: Musíme se zeptat i na Ryder Cup – jaký to byl pocit překonat Seveův rekord a stát se nejvíce skórujícím hráčem?

SG: Sranda je, že mě vůbec nenapadlo, že bych překonal Sevea a pak taky Falda a Langera, ale pak se tak skutečně stalo, v tu osudnou neděli odpoledne v Paříži. K turnajům Ryder Cup jsem vždycky přistupoval tak, že bych radši dal skóre 0 & 5 a vyhrál Ryder Cup, než zahrát 5 & 0 a nezískat Ryder Cup, protože Ryder Cup nakonec není o tom, jestli vyhrál Sergio García, Rory McIlroy, Lee Westwood, Ian Poulter, Justin Rose nebo kdokoliv jiný, důležité je, jestli vyhrál evropský tým. To se mi na tom opravdu líbí, a proto jsme tak úspěšní, protože víc než osobní výsledky je pro nás důležitější to, jak si vedeme jako tým. Když jsem hrál, věděl jsem, že jsem měl dobré celkové skóre, a v průběhu týdne jsme pak párkrát vyhráli, s Alexem Norénem a pak s Rorym. Nemyslel jsem na to, že mám celkové skóre 24,5 a že když zítra porazím Rickyho, že se stanu… vůbec ne. Všichni jsme se soustředili na to, abysme získali aspoň 14,5 bodu, abysme v neděli zabodovali v singlech a společně vyhráli Ryder Cup. Když jsem vedl o dva body a zbývalo ještě 4–5 jamek, vypadalo to, že náš tým asi vyhraje, všechno tomu nasvědčovalo. Tehdy mi došlo… páni, jestli teď fakt vyhraju, můžu se stát nejvíc skórujícím hráčem v historii Ryder Cup. Pak už to bylo všechno hodně emotivní, nejen kvůli tomu, ale že jsem vyhrál, že jsme vyhráli Ryder Cup, že tam byla moje žena a brácha mi nosil hole, i můj táta tam byl a Rosey, Justin Rose, který byl na 17. jamce první, mě chytil za hlavu a bylo to neuvěřitelný! Něco výjimečnýho! Takže jo, byl to jedinečný zážitek.

ADI_190715 Sergio Event Image2_960x540px

Me&MyGolf: Za ty roky sis vyslechl hodně kritických slov v souvislosti s major turnaji. Bylo těžké se od toho odpoutat? A jaké to je teď, když můžeš říct, že máš na kontě výhru v major turnaji?

SG: Zpočátku to bylo trochu těžší, protože jsem pořád poslouchal, že jsem nejlepší hráč, co nikdy nevyhrál major turnaj a podobně. Časem jsem se na to ale začal dívat z druhé strany, takže když mě tedy považují za nejlepšího hráče, co nikdy nevyhrál major turnaj, tak jsem aspoň ten nejlepší hráč, a to je samo o sobě dost dobrý, a další krok byl, že se to pokusím změnit. Vždycky je lepší být nejlepší hráč, co nikdy nevyhrál major turnaj, než být naprostá nula, nula a ještě bez majoru! Tak asi takhle jsem se snažil to vidět v posledních pár letech.

pořád jsem poslouchal, že jsem nejlepší hráč, co nikdy nevyhrál major turnaj a podobně, časem jsem se na to ale začal dívat z druhé strany

Me&MyGolf: Jakou roli sehráli lidi, které jsi měl v té době nablízku?

SG: No, hodně důležitou roli. Rodina pro mě vždycky byla moc důležitá a velkou oporou mi byla nejen rodina, ale také moji sponzoři, a taky proto mám se všemi sponzory tak výborné vztahy a naše spolupráce trvá už řadu let. Letos s adidas oslavíme 20 let spolupráce, takže mám kolem sebe spoustu úžasných lidí, rodinu, přátele a sponzory, kteří mi věří a věří i mým schopnostem a tomu, jak hraju a jak vystupuju na veřejnosti. V takových chvílích je důležité mít kolem sebe lidi, co tě podpoří.

ADI_190715 Sergio Event Image3_960x540px

Me&MyGolf: Co bys v golfu označil jako svoji super schopnost?

SG: Moje super schopnost je ve spojení se značkou adidas, je to tvůrčí přístup. Myslím, že jsem vždycky měl dobrý odhad na rány a i v obtížných situacích jsem viděl, jak míček odehrát. Jak už jsem řekl, nevím, jak moc se na tom podepsal fakt, že mým vzorem byl Seve a Olazábal, kteří viděli dobré rány v situacích, které byly pro ostatní neřešitelné. Někdy prostě vím, jak na to. Třeba před dvěma týdny v sobotu jsem na 16. jamce na hřišti Valderrama dal první ránu trošku doprava, těsně vedle fairwaye, mohl by tam vyjít nízkej slice a dostat se až na green, ale ve vzdálenosti asi 100 metrů stál strom, a ten by mohl překážet míčku v letu. Takže jsem začal obhlížet situaci a nahoře jsem si všimnul díry. Mezi stromy byla asi 2metrová díra, bylo to 149 yardů, maličko po větru, dobrá poloha, tak jsem si říkal, že s 9 železem bych mohl dosáhnout správné trajektorie. Kdybych použil wedge, mohla by být rána příliš silná a míček by se nedostal, kam potřebuju, takže jsem musel použít 9 železo, s tou by měla být trajektorie docela dobrá. Rána vyšla perfektně, míček proletěl mezerou mezi stromy, maličko se stočil a dopadl asi tři yardy od jamky, pak se stočil trochu doleva a zbývalo mi 10 stop, takže jsem si vystačil s birdie.

ADI_190715 Sergio Event Web Image_960x540px

Me&MyGolf: Líbí se nám tvůj styl a líbí se nám taky kolekce adicross. Myslíš, že by se v tom dal odehrát nějaký golfový turnaj?

SG: Myslím, že ano. Zcela upřímně, když dají tričkům ten správný styl, tak si dovedu dost dobře představit, že v tom nějaké turnaje odehraju. Jsou to pohodlná trička a od golfového trička se moc neliší, jenom trošku, ale určitě by to šlo. Zkoušel jsem v nich trénovat a hrálo se mi dobře. A pokud jde o kalhoty, tak podle mě by se některé na golf hodily, spíš takové elegantnější kalhoty, třeba kalhoty na jogging a tak. Někdy v budoucnu by to rozhodně šlo.

adidas / říjen 2019
by William Perkins
Tags