adidas
DORUČENÍ ZDARMA NAD 700 KČ A VRÁCENÍ ZBOŽÍ DO 100 DNÍ
Objednej si zboží online a vyzvedni si ho v prodejně

Oblečení · Cyklistika

 
[75]
1 / 2
Strana:z 2

Jak si vybrat správnou cyklistickou výbavu

Cyklistická výbava by měla splňovat svůj účel a dobře sednout. Výběr správné výbavy může změnit zbytečně nepříjemný pocit na pohodlnou jízdu. Je důležité, aby výbava seděla tvému tělu, intenzitě a podmínkám, ve kterých jezdíš.

Střihy cyklistické výbavy

Mezi intenzitou jízdy a střihem existuje určitý vztah, proto adidas nabízí tři úrovně střihů pro obě pohlaví:

  1. Střih RacePlus: je určen pro cyklisty, kteří jezdí závodně. Závodní modely s aerodynamickým designem a kompresními vlastnostmi skvěle přilnou k tělu jako druhá kůže. Minimální přehyby a záhyby umožňují aerodynamickou jízdu bez odírání.
  2. Střih Race: je pro cyklisty, kteří na kole trénují. Tyto přiléhavé designy orientované na vytrvalost obepnou tělo a jsou ideální pro dlouhé hodiny v sedle.
  3. Střih Sport: je pro cyklisty, kteří jezdí na kole do práce nebo jen pro zábavu. Pohodlí je nejdůležitější, a proto mají tyto rekreační designy volnější úzký střih, který příjemně přilne k tělu.

Pohodlí v sedle je při delších vzdálenostech tím nejdůležitějším. Každý cyklista má jiné požadavky na úroveň polstrování. Proto adidas nabízí polstrování od dvou předních a nejinovativnějších výrobců, aby zajistil pohodlí v sedle podle tvých představ.

Materiály cyklistické výbavy

V cyklistice mají zásadní význam materiály, proto adidas využívá vlastní tkaniny, které tě ochladí nebo zahřejí bez zbytečného objemu nebo hmotnosti.

  1. Tkaniny Climachill: jsou vysoce prodyšné. Ochladí a udrží tě v suchu díky tomu, že rychle odvádí vlhkost od těla.
  2. Tkaniny Climaheat: speciální dutá příze uzamkne teplo a odvádí vlhkost od těla pro hřejivou, suchou a delší jízdu.
  3. Lehké elastické materiály: nabízejí přiléhavé pohodlí.