alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-deliveryusp-free-returnsarrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
DORUČENÍ ZDARMA NAD 700 KČ A VRÁCENÍ ZBOŽÍ DO 100 DNÍ
Svět adidas, všechny sporty a styly
adidas

Bavlněné tašky

 
[1]

Bavlněné tašky pomáhají chránit přírodu

Ohledy k životnímu prostředí se dostávají do popředí. S tím souvisí i otázka, jestli je lepší chodit nakupovat s vlastní, třeba bavlněnou taškou nebo si v obchodech dát nákup do tašky igelitové. Je třeba vzít v potaz nejen dopad na životní prostředí při likvidaci takové tašky – plasty se hůře rozkládají a významně znečišťují životní prostředí, moře a oceány. Důležité je také vzít v úvahu i znečištění životního prostředí při jejich výrobě. V tom již ekologický náhled na používání bavlněných tašek není tak jednoznačný. Bavlněné tašky pro svou výrobu spotřebují velké množství energií, především vody a ke znečištění životního prostředí dochází i při jejich dopravě.  Nemalý podíl na negativním dopadu na životní prostředí mají i škody, které vznikají při pěstování bavlny. Mimo již zmíněné vysoké spotřeby vody mezi ně patří i emise škodlivých látek, změny v krajině a vliv na ozónovou vrstvu.  Z úhlu pohledu uživatele v neprospěch bavlněných tašek mluví relativně vyšší pořizovací cena.

Bavlněné tašky mají nesporné výhody

Pokud se rozhoduješ, jestli chceš udělat něco pro životní prostředí, je bavlněná taška dobrou volbou. Je ale důležité dodržet rozhodující podmínku – nosit ji delší dobu. Výzkumy ukázaly, že bavlněné tašky je třeba nosit více než padesátkrát, aby se začal projevovat pozitivní vliv na životní prostředí ve srovnání s taškami z ostatních materiálů. Vzhledem k tomu, že bavlněné tašky mívají dlouhou životnost, určitě lze tuto podmínku snadno splnit. Výhodou bavlněných tašek je i to, že se dají snadno udržovat, dobře se perou a pokud se roztrhnou, dají se zašít a dál používat. Jsou také pohodlné a dobře se nosí – bavlněné tašky s dlouhými uchy se dají přehodit přes rameno. Mívají také mnohem lepší nosnost, zejména v porovnání s igelitovými taškami. Tašky z bavlny jsou určitě dobrou volbou, jsou praktické, dobře se udržují a pokud dodržíš podmínky jejich užívání, jsou i ohleduplné k životnímu prostředí.