alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomapple-blackapple-whitefacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
PARTNEŘI A PROGRAMY
Samo se nic nezmění. Proto jsme hrdí na to, že se tímto směrem vydáváme společně s našimi odhodlanými partnery, kteří dobře chápou, jakým výzvám naše komunity čelí a jaké příležitosti to skýtá. Zde najdeš přehled našich globálních i lokálních programů, které se snaží zlepšit dostupnost, rovnost a bezpečnost ve sportu.
globální partneři a programy
adidas Football Collective x Common Goal
aFC je celosvětová platforma fotbalové komunity, která odstraňuje překážky a vytváří nové příležitosti, aby každý mohl poznat krásu tohoto sportu. Ve spolupráci s organizací Common Goal využíváme fotbal jako prostředek k dosažení změn v otázkách rasismu a nerovnosti pohlaví ve více než 105 zemích světa. Společně vytváříme inkluzivnější fotbalové prostředí, které je otevřené všem.
ZJISTIT VÍC
adidas Runners x With Women We Run
Ženy mají při běhání právo na bezpečí. With Women We Run je naše celosvětová běžecká iniciativa zaměřená na budování komunity založené na partnerství a vzájemné podpoře, která aktivně bojuje proti genderově podmíněnému násilí a diskriminaci ve sportu. Je součástí našeho závazku podporovat bezpečnější a inkluzivnější prostředí pro ženy.
ZJISTIT VÍC
místní partneři a programy
usa
adidas Beyond
Tento běžecký klub a mentoringový program pro středoškolské studenty v New Yorku funguje pod vedením adidas Runners a zaměřuje se na podporu zdraví a celkové pohody.
čína
adidas City Sports Plan X Suzhou HHLX Foundation
Toto partnerství se zaměřuje na sportovní potřeby studentů a skupin se zvláštními potřebami, kterým umožňuje zažít radost ze života a zlepšit své fyzické zdraví.
usa
adidas Legacy
Tato basketbalová platforma pro opomíjené komunity podporuje novou generaci jedinečných osobností a spojuje je v zájmu lepší budoucnosti.
jižní afrika
Amandla
Organizace AMANDLA podporuje pozitivní změny ve prospěch mladých lidí. V chudších oblastech buduje bezpečná centra Safe-Hubs, která nabízejí sportovní aktivity, vzdělávání a mentoring.
čína
Amity Foundation
Tato nadace podporuje rozvoj sportovních aktivit ve venkovských oblastech Číny. Zajišťuje sportovní vybavení, školení učitelů a akademické příležitosti.
usa
Athlete Ally
Tato organizace podporuje větší rovnost LGBTQI+ v oblasti sportu a snaží se aktivovat komunity, aby se podílely na přípravě a prosazování inkluzivnějších zásad ve sportu.
usa
Boys And Girls Clubs Of America
Tato síť klubů nabízí mladým lidem cenově dostupné sportovní aktivity a volnočasové programy, které jim pomohou k vyššímu sebevědomí.
usa
Black Women’s Player Collective
Toto sdružení usiluje ve fotbalovém světě o nápravu nerovností, kterým čelí černošské dívky.
evropa
Breaking Barriers
Podporujeme rovnost ve sportu pro dívky. Projekt adidas Breaking Barriers poskytuje sportovnímu odvětví potřebné zdroje k dosažení žádoucích změn.
ZJISTIT VÍC
čína
Fond China Children And Teenager
Partnerství s tímto fondem se zaměřuje na podporu všestranného rozvoje dětí a dospívajících a na vytváření nových příležitostí, aby mohli zažívat skutečnou radost ze sportu.
brazílie
CUFA
Tato organizace podporuje integraci, posílení společenského postavení a sociální inkluzi prostřednictvím kulturních, sportovních a vzdělávacích projektů v chudinských čtvrtích.
usa
For Soccer
Fotbalové programy pro mládež z černošských a latinskoamerických komunit, pro které jsou překážkou poplatky sportovních klubů.
usa
Girls on the Run
Tento běžecký program motivuje dívky ke zdravějšímu životnímu stylu a zvyšuje jejich sebevědomí tím, že je učí, jak mají trénovat, aby poté zvládly celý závod na 5 km.
brazílie
Gol de Letra
Tato nadace každoročně podporuje více než 4500 mladých lidí ze sociálně zranitelných komunit v Brazílii prostřednictvím sportovních, kulturních a všeobecných i odborných vzdělávacích programů.
japonsko
Her Team
Cílem tohoto partnerského projekt s Japonskou fotbalovou asociací je vytvořit prostředí, které u dospívajících dívek podpoří jejich odhodlání dál hrát fotbal.
jižní afrika
Kolisi Foundation
Tato nadace usiluje o systémovou změnu prostřednictvím sportu a vzdělávání tím, že bojuje proti genderově podmíněnému násilí a přispívá k zajištění bezpečných potravin.
usa
L.E.A.D.
Tento program na podporu mládeže zapojuje černošské dívky a chlapce do sportovních, akademických a občanských aktivit, což jim poskytne dobrý základ pro smysluplný a udržitelný život.
brazílie
Museu do Futebol
Největší fotbalové muzeum v Brazílii nabízí výstavy a programy věnované sport. Je místem pro diskuse o rovnosti pohlaví, posílení pozice žen, rasismu a inkluzi.
usa
Starlings
Tento volejbalový a akademický program podporuje dívkám z nižších společensko-ekonomických vrstev tím, že jim nabízí prostor pro nalezení vnitřní síly, životního směru a lásky prostřednictvím tréninků a soutěží.
usa
The Hidden Opponent
Tato organizace se snaží zvýšit povědomí o duševním zdraví studujících sportovců. Vytváří bezpečná místa, kde se sportovci mohou svěřit se svými starostmi a trenéři se dále vzdělávat.
usa
U.S. Soccer Foundation
Americká fotbalová nadace podporuje fyzický a osobní rozvoj dětí z ohrožených komunit prostřednictvím fotbalu a budování hřišť pro mládež.
ZJISTIT VÍC
people stories
Každý, kdo sportuje, má nějaký svůj příběh. Vyprávíme tyto příběhy, aby lidé, kteří sportují na nejrůznějších úrovních, dokázali sami sebe vnímat jako cennou součást sportovního světa.
ZJISTIT VÍC
rozmanitost, rovnost a inkluze
Společně vytváříme kulturní prostředí. Na hřišti i v naší organizaci je potřeba podívat se na věci z nové perspektivy, otevřeně komunikovat a s nadšením usilovat o to, aby ve světě sportu měli všichni své zastoupení a cítili se vítáni.
ZJISTIT VÍC