alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
Přeskočit na hlavní obsah
adidas
adidas / březen 2020

ADIDAS VE SPOLUPRÁCI S ORGANIZACÍ IFUNDWOMEN PODPORUJE PODNIKATELKY, KTERÉ MĚNÍ SPORT K LEPŠÍMU.

V podnikatelském světě jsou ženy spíš výjimkou. Mezinárodní den žen je pro nás příležitostí přispět v této oblasti k větší vyváženosti. Ve spolupráci s organizací iFundWomen podporujeme ženy, které mění sport k lepšímu.

My v adidas věříme, že sport má moc měnit životy. I proto chceme upozornit na ženy, které podnikají v oblasti sportu. Společně s organizací iFundWomen jsme se rozhodli, že u příležitosti Mezinárodního dne žen podpoříme začínající podnikatelky, které chtějí změnit sport k lepšímu, a poskytneme jim k tomu potřebné prostředky.


Partnerství s organizací iFundWomen dává prostor novým možnostem a nápadům ve sportovním odvětví.


iFundWomen poskytuje začínajícím podnikatelkám přístup k finančním prostředkům formou crowdfundingu a grantů, odbornému koučinku a velké komunitě podnikatelek, kde mohou snadno sdílet své poznatky a vzájemně se motivovat. 

Účelem této platformy je zmírnit nerovné postavení žen v podnikatelském prostředí a zlepšit jejich přístup k finančním prostředkům, zdrojům a podpoře. adidas a iFundWomen chtějí společnými silami přispět ke změně této nevyvážené situace. Naše partnerství dává prostor novým možnostem a nápadům ve sportovním odvětví. A součástí takové změny se může stát celá naše komunita, protože tato platforma nabízí možnost financování podnikatelských nápadů a organizací, které komunitu přesvědčí o své smysluplnosti. Pro začátek jsme pomohlli spustit devět kampaní pro devět výjimečných žen, které chtějí změnit sport k lepšímu. Seznam se s kampaněmi a rozhodni se, zda je podpoříš, na webu ifundwomen.com/adidas.

Aby tyto začínající podnikatelky mohly uspět, značka adidas se rozhodla, že jejich snahy podpoří a zajistí finanční prostředky na  všech devět kampaní. Představujeme ženy, které stojí za těmito podniky a organizacemi:

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_1

Alex Taylor je podnikatelka z New Yorku. Založila otevřenou basketbalovou komunitu, která se snaží poskytovat ženám prostor, kde mohou bez obav trénovat a zahrát si basketbal v přátelském a bezpečném prostředí. Tady můžeš zjistit víc informací a přispět na její kampaň. 

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_2

Marisa Hamamoto založila neziskovou profesionální organizaci, která sdružuje zdravé i handicapované tanečníky. Prostřednictvím tance se snaží nacházet nové možnosti zapojení osob s postižením do života většinové společnosti. Tady můžeš zjistit víc informací a přispět na její kampaň.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_3 

Susan Sullivan sportuje celý život a založila fimový festival Women Sports Film Festival, který se koná v San Franciscu a zaměřuje se na dokumentární tvorbu o sportovkyních. Tady můžeš zjistit víc informací a přispět na její kampaň.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_4 

Kelly Bessis založila v Paříži skupinu Dada, která se věnuje ženskému boxu a fitnessu. Propaguje zdravý životní styl a nabízí ženám prostory a možnost stát se součástí této komunity. Kelly je přesvědčená, že každá žena má mít možnost sportovat, ale také možnost relaxovat. A právě na tom teď pracuje a výsledek své práce již brzy představí své komunitě. Tady můžeš zjistit víc informací a přispět na její kampaň.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_5 

Jasmina Srna je bývalou profesionální fotbalistkou a zakladatelkou berlínské společnosti Safe-Hub, která spojuje sport se všeobecným vzděláváním a snaží se tak maximálně využít potenciál mladých lidí. Tady můžeš zjistit víc informací a přispět na její kampaň.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_6

Francesca Brown je výkonnou ředitelkou a zakladatelkou londýnského programu Goals4Girls. Spojením sportu a vzdělávání poskytuje dlouhodobou intenzivní podporu mladým ženám a dívkám v jejich sportovním úsilí. Tady můžeš zjistit víc informací a přispět na její kampaň.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_7

Mariana Pajón je držitelkou dvou zlatých olympijských medailí a mistryní světa BMX. V kolumbijském Medellínu založila společnost Pedaleando por un Sueño (což španělsky znamená „Jedeme na kole za snem“). Ta se snaží prostřednictvím sportu naučit děti dovednostem, které jim usnadní život. Tady můžeš zjistit víc informací a podpořit její kampaň.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_8 

Brittany Edwards a Khiana Lowe společně založily newyorskou organizaci Incorp[HER]ated, která nabízí tvůrčí prostor pro lidi z různých vrstev společnosti, kde mohou konfrontovat své názory a nacházet společná témata. Tady můžeš zjistit víc informací a podpořit její kampaň.

training-ss20-IWD2020-blog-hp-image-grid-m_9

Hélène Guillaume je zakladatelkou a výkonnou ředitelkou firmy WILD.AI. Ta nabízí fitnessovou aplikaci určenou výhradně pro ženy, která na základě zjištěných dat a fyziologických předpokladů pomáhá sportujícím ženám maximálně využít jejich osobní potenciál. Tady můžeš zjistit víc informací a podpořit její kampaň.

Naše spolupráce s organizací iFundWomen se neomezuje jen na tuto platformu. Celý program jsme zahájili setkáním těchto neuvěřitelných žen v rámci intenzivního dvoudenního semináře v New Yorku, který se zaměřoval na identifikaci problémů, stanovení cílů a přípravu crowdfundingových kampaní prostřednictvím platformy iFundWomen. Širší pohled na danou problematiku a inspiraci přinesly například panelové diskuse s Billie Jean Kingovou, Robin Arzónovou a Jackie Joyner-Kerseeovou nebo vedoucí úloha značky adidas. Každá podnikatelka získala prostředky a vědomosti potřebné pro získání finančních prostředků a realizaci vlastních nápadů. Na konci semináře měla každá z nich v rámci zmíněné platformy nově spuštěnou stránku kampaně a počáteční investici.


Během března, který je označován jako Women's History Month neboli měsíc žen v dějinách, budeme vybírat ještě další kampaně, které bychom chtěli podpořit.


Slíbili jsme těmto ženám podporu při zajištění finančních prostředků a průběžného koučinku, abychom jim usnadnili cestu k úspěchu. To ale není všechno. Během března, který je označován jako Women's History Month neboli měsíc žen v dějinách, budeme vybírat ještě další kampaně, které bychom chtěli podpořit. Šanci tedy mají i další podnikatelky ve sportovním odvětví. Pokud jsi začínající podnikatelka, vytvoř si na iFundWomen vlastní kampaň do 31. března 2020. Stačí kliknout sem a můžeš začít.

PODPOŘME ŽENY, KTERÉ MĚNÍ SPORT K LEPŠÍMU.

adidas / březen 2020