alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkIcons/Communication/USP/Cash-deliveryIcons/Communication/USP/Delivery-eveningIcons/Communication/USP/Delivery-same-dayIcons/Communication/USP/Delivery-storeusp-deliveryIcons/Communication/USP/Exchangeusp-free-returnsIcons/Communication/USP/Gift-cardIcons/Communication/USP/KlarnaIcons/Communication/USP/Salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexpandhamburgerhide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-shadowpausepin-smallpinplay-shadowplayplusprofilereloadsearchsharewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomfacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessenger-blackmessenger-colorpinterestruntastictwittervkwhatsappyahooyoutube
DORUČENÍ ZDARMA NAD 700 KČ A VRÁCENÍ ZBOŽÍ DO 60 DNÍ
Svět adidas, všechny sporty a styly
adidas

Trailová obuv

 
[375]
1 / 8
Strana:z 8

Trailová obuv adidas je ideální volbou do terénu

Běháte rádi v terénu mimo asfaltové stezky a vydlážděné městské chodníky? Milujete stoupání lesní stezkou, přeskakování kamení nebo starých kořenů okolních vzrostlých stromů? Preferujete v běhu raději terén než atletický ovál? V takovém případě musí být součástí vaší běžecké výbavy trailová obuv. A trailové běžecké boty adidas mají i tomu nejnáročnějšímu běžci co nabídnout.

Trailové běžecké boty musí dobře padnout

Základním předpokladem pro radost z běhu jsou kvalitní a dobře padnoucí boty. U běhání v terénu to platí dvojnásob. Trailové běžecké boty musí totiž dokonale padnout a přilnout k vašemu chodidlu. Zároveň vás tyto boty musí dobře jistit při chůzi nebo běhu po nezpevněných horských stezkách, abyste měli jistý krok. Pokud se chystáte například na nějaký amatérský závod nebo ultramaraton, vždy jej absolvujte s obuví, se kterou máte nějaké kilometry v terénu naběhané.

Nízká hmotnost a prodyšnost

Trailová obuv musí sama o sobě mít co nejnižší hmotnost, abyste se v ní dobře pohybovali, byli jste obratní, ale zároveň měli jistý každý krok na jakémkoli terénu. Druhým předpokladem pro pohodlnou chůzi nebo běh je dobrá prodyšnost běžecké boty. Noha by se vám v ní neměla příliš potit. Zároveň je dobré zejména pro horské túry volit boty s voděodolným prodyšným svrškem, protože počasí na horách je nevyzpytatelné a jasný den se během minuty může změnit v přívalový déšť.

Běžecké boty je více než nutné dobře vyzkoušet

Nepodceňujte nákup trailové obuvi a vždy si běžeckou obuv dokonale vyzkoušejte, projděte se po nerovném terénu, poskočte nebo si zacvičte. Trailová obuv vám musí dokonale padnout a nesmíte nikde pociťovat nepříjemný tlak nebo cítit stísněnost. Vaše chodidla musí být v běžeckých botách jako v bavlnce, aby dokázala podat požadovaný výkon a i v tom nejnáročnějším terénu vás nenechala na holičkách. Odměnou vám potom budou naběhané nebo našlapané kilometry v lesích, které nebudete ani stíhat počítat.